2020 Model ArabalarHaberlerHyundaiYeni Araba Modelleri

Hyundai Yeni Projesini Duyurdu: Hyundai 45 EV

Hyundai 45 EV ile Hyundai’da diğer markaların elektrikli otomobil geleceğini oluşturma vizyonundan geri kalmak istemiyor.

Elektrikli otomobil üretmenin yeterli olmadığını bilen Hyundai, bu pazarda ayakta kalmak için yeni tasarımlar ve yeni teknolojiler sunmak . İşte tam da bu bakış açısıyla deyim yerindeyse Hyundai mühendisleri, kendilerini ar-ge ünitesine kapatıp uzun bir süre çalıştılar.

hyundai

Türkçesi “Duygusal Sportiflik” olan “Sensuous Sportiness” yeni bir tasarım dili geliştirdiler. Bu yeni konsept 1970 yılında üretilen Hyundai Pony Coupe’dan ilhamla üretilecek.

Hyundai tasarım dilini şöyle anlatıyor: “Geçmişe bakmak ileriye gitmek için şarttır ve 45’in çarpıcı dış stili hayal gücünü heyecanlandırır ve ilk olarak Hyundai’nin tasarım DNA’sını 1974 Pony Coupe Concept’i kuran araçtan ilham alır. 45’in ikonik karakteri, monokok tarzı gövdesi, 1920’lerden gelen uçaklardan esinlenilen aerodinamik ve hafif tasarımı ile tanımlanmaktadır. Otomobilin adı ayrıca ön ve arka kısımdaki 45 derecelik açılara sahip ve gelecekteki EV modellerinin tasarım yönünü daha da öne çıkaran elmas şeklindeki bir silueti oluşturuyor.”

Konsept tasarım çizimlerini başlatan Hyundai 45 EV’den zamanla yeni detaylar vermeye devam edeceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı