HaberlerHyundai

Hyundai’de Çalışanlar İş Bırakma Kararı Aldı

Yeni SUV modellerinin tanıtımını yapmak için kolları sıvayan Güney Koreli otomotiv devi Hyundai’de çalışanlar iş bırakma yönünde bir karar aldı.

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, yeni SUV modellerinin tanıtımını yapmak için kolları sıvamıştı. Ancak Hyundai’nin Güney Kore’deki çalışanların oluşturduğu sendika arasında Kona modelinin üretiminde ne kadar insanın çalıştırılması gerektiği yönünde ortaya çıkan bir anlaşmazlık neticesinde, bu modelin üretim sürecinde çalışan çalışanlar iş bırakma kararını açıkladı. Sendika, yaptığı açıklamada grevin daha da geniş kapsamlı bir hale getirilebileceğini duyurdu.

Hyundai, ABD pazarındaki satışlarına canlılık kazandırmasını düşündüğü Kona modelinin üretim süreci ile ilgili sendika ile ekim ayından beri görüşmeler yapılıyordu. Sendika, Hyundai’nin otomobilin bazı parçalarının üretim sürecinde daha fazla otomasyon getirme gayretinde olduğunu ve bunun neticesinde daha az sayıda çalışana ihtiyaç olacağını dile getirerek bu karara karşı koydu.

Sendika tarafından alınan grev kararı, ABD’nin Los Angeles kentinde 1 Aralık’ta start verecek olan Auto Show fuarında Hyundai’nin Kona modelinin tanıtımını yapmaya hazırlandığı şu dönemlerden hemen evvel geldi.

Hyundai Tarafından Resmi Açıklama Geldi

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai konu ile ilgili yaptığı açıklamada sendika tarafından alınan grev kararından ötürü yalnızca iki günde 1.230 aracın üretiminin yapılamayacağına vurgu yaptı. Şirket, 2017 yılının başından beri ABD pazarında düşüş gösteren satışlarını Yeni Kona modeli ile tam tersi bir hale getirmeyi amaçlıyordu.

DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu