HaberlerHyundai

Hyundai’nin Kar Oranı Şok Oranda Düştü

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai Motor’un kar oranı büyük oranda düşüş yaşadı. Bu dev otomotiv şirketinde şok etkisi yaratırken bu düşüşteki sebepler de belli oldu. İşte Hyundai’nin karındaki ani düşüşün sebebi…

Güney Koreli otomotiv üreticisi Hyundai, 2017 yılının ikinci çeyreğinde kar oranında şok bir düşüş yaşadı. Hyundai Motor’un net karı yılın ikinci çeyreğinde tam yüzde 51 oranında azaldı. Bu da sektör analistlerinin öngörülerinin bir hayli altına düştü.

Peki Bu Düşüşteki Sebep Ne?

Hyundai Motor’un yılın ikinci çeyreğiyle birlikte kar oranının yüzde 51 oranında düşmesinin sebebi olarak şirketin Çin ve ABD pazarındaki satışlarının azalmasının etkili olduğu düşünülüyor.

Bağlı ortaklığı olan Kia Motors ile birlikte dünyanın en büyük beşinci otomobil üreticisi olan Hyundai Motor, yılın ikinci çeyreğinde toplamda 817 milyar won (729.1 milyon dolar) kar elde etti. Rakam bu kısa dönem için bir hayli büyük gözükse de geçtiğimiz yılın aynı döneminde elde edilen kar ile karşılaştırıldığında aradaki fark ortaya çıkıyor. Nitekim Hyundai Motors geçtiğimiz yılın aynı döneminde net 1.66 trilyon kar elde etmişti.

Analistler Yanıldı

Hyundai Motors’un karlarının yılın ikinci çeyreğinde bu denli düşüşünü analistler de öngöremedi. Analistler her ne kadar geçtiğimiz senenin aynı dönemine kıyasla bir düşüş olacağını öngörse de ikinci çeyrek için kar tahminleri 1.35 trilyon won olmuştu.

2017 HYUNDAI MODELLERİNİN FİYAT LİSTELERİ – TEMMUZ 2017 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu