FiatHaberler

İki Otomotiv Devinin Birleşeceği İddiaları Doğrulandı!..

Çin merkezli otomobil üreticisi Great Wall Motor’un, Fiat Chrysler’a talip olduğu haberi gündeme gelmişti. Great Wall Motors şirketinde basın biriminde görev yapan bir kişi ise bu birleşme görüşmelerini doğruladı.

Yakın zamanda Çinli otomobil üreticisi Great Wall Motor şirketinin, Fiat Chrysler ile ilgilendiği haberleri ortaya atılmıştı. Otomotiv sektörüne bomba gibi düşen bu haber ise Great Wall Motor şirketinin basın biriminde yer alan bir görevli tarafından doğrulandı. Great Wall Motor çalışanı yaptığı açıklama ile şirketinin Fiat Chrysler’ı satın alma planını doğruladu.

Çinli otomobil üreticisi Great Wall Motor Co’da çalışan bir yetkili, şirketin Fiat Chrysler Automobiles’e (FCA) ortak olmakla ilgilendiklerini belirtti. Automotive News adlı otomotiv sektörüne yönelik yayın yapan kurumda geçen konu ile ilgili haberden beri Fiat’ı Çinlilerin satın almak isteyip istemediğine dair birçok spekülasyon ortada dolaşıyordu.

Hisseleri Yükseldi

Autonews tarafından yayınlanan haberde ”bilindik Çinli bir üreticinin” Ağustos ayı başlarında Fiat’a satın alma yönünde bir teklif sunduğunun altı çizilmişti. Bu haberin yayınlanmasının ardından Fiat hisseleri gözle görülür bir yükselme yaşamıştı.

Adının Açıklanmasını İstemiyor

Great Wall Motor adlı Çinli şirketin basın biriminde çalışan yetkili konu ile ilgili Reuters’a telefon aracılığıyla bilgi verdi. Adını paylaşmak istemeyen Great Wall Motor çalışanı, ”Bu konu ile ilgili olarak Great Wall Motor şirketinin satın alma amacı bulunuyor. Fiat Chrysler (FCA) ile ilgileniyoruz.” şeklinde konuşurken ayrıntıları paylaşmaktan kaçındı.

Yeni Bir Yatırımcı Arandığı Belirtilmişti

Dünya genelinde otomotiv sektörünün yedinci büyük otomotiv üretici olan Fiat Chrysler (FCA)’nın CEO’su Sergio Marchioenne, artan maliyetlerden dolayı ve elektrikli araç geliştirmek amacıyla ortak ya da şirketin tamamı ile ilgilenen bir yatırımcı aradıklarını daha önce belirtmişti.

DİĞER FIAT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu