HaberlerHyundai

İlk Sunroof Hava Yastığı Hyundai Tarafından Geliştirildi

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, ilk sunroof hava yastığını geliştiren otomobil markası olarak tarihe geçti.

Panoramik sunrooflar, yeni nesil otomobil satın alanlar arasında oldukça popüler olmaya başladı. Ancak popülerliğinin artmasının yanında kimi müşteriler için ise güvenlik kaygılarına sebebiyet veriyordu. Bu içgörüden yola çıkarak hareket eden Hyundai bir ilkin altına imza attı. Güney Koreli otomotiv üreticisi otomotiv sektöründe bir ilk olan panoramik sunroof hava yastığını geliştirdi.

Sunroof mekanizmasının içine bir hava yastığı koyan Hyundai, bu kısımda sensöre de yer vermeyi ihmal etmedi. Böylelikle sensör, aracın herhangi bir kazaya karışması durumunda bunu algılıyor ve aktif hale geliyor. Tavandan aşağı doğru açılıyor ve böylelikle panoramik sunrooflar için hissedilen güven kaygısını ortadan kaldırmış oluyor. Hava yastığının açılma süresi ise yalnızca 0,08 saniye olarak ölçüldü.

Hyundai, bu yeni sistem ile birlikte taklalı kazalarda yolcuların sunrooftan dolayı zarar görmemesinin sağlandığı ve araçtan dışarı fırlama gibi durumların önüne geçildiğini belirtti.

Otomotiv sektöründe bir ilk olan bu sistemin ilk olarak ne zaman Hyundai modellerinde kullanılmaya başlanacağı henüz bilinmiyor.

DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu