2020 Model ArabalarAraba VideolarıElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerJaguarYeni Araba Modelleri

Jaguar F-Type 2021’de Elektrikli Gelebilir

Jaguar gelecek nesil F-Type modelini tamamen elektrikli bir araç olarak çıkarmayı düşündüklerini söyledi.

Yeni nesil Jaguar F-Type, yakında otomotiv sahnesine çıkmaya hazırlanan Tesla Roadster’a rakip olmak için iki koltuklu ve tamamen elektrikli bir spor otomobil olabilir.

Otomobil üreticisinin gelecek nesil F-Type modelini tamamen elektrikli bir araç olarak çıkarmayı değerlendirdiği öne sürüldü.

V8 motorlarının piyasaya sürülmesi ile birlikte, Jaguar Land Rover’ın yeni nesil sekiz silindirli motorlarının Bavyera rakibinden kaynaklı olabileceği bekleniyor.

Sadece elektrik teklifinde şirketin tasarımcılarının, E-Type modeline benzer bir tasarım kullanmayı düşündükleri öne sürüldü. Jaguar’ı tamamen elektrikli bir markaya çevirme planına da uygun olacak bu harekete alternatif olarak markanın benzin ve elektrikli aktarma organı seçenekleri sunması da söz konusu.

Ürün yelpazesi Jaguar F-TYPE modelinde sunulan en gelişmiş ve en verimli motor olan 300BG 4 silindirli 2,0 litre Turbocharged Ingenium Benzinli motoru içeriyor. Bunun yanı sıra her yolculukta güvenliğinizi daha da artırmaya yönelik sürücü destek özellikleri de sunulur.

Jaguar F-Type eğer tamamen elektrikli olarak karşımıza çıkarsa, markanın otomobili için BMW V8 motoru kullanması da muhtemel gözüküyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu