2020 Model ArabalarHaberlerJaguarYeni Araba Modelleri

Jaguar F-TYPE – Şimdi Türkiye Yollarında

Jaguar F-TYPE bir süper otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Yetmiş yıldır spor arabalar üreten Jaguar’ın tasarım DNA’sını en saf haliyle somutlaştıran Yeni F-TYPE 2.0 litrelik motoru, teknolojik yenilikleri ve dış tasarımındaki keskin görünümle Türkiye caddelerine iniyor. 

İlk olarak Coupe tasarımla satışa sunulacak olan Yeni F-TYPE’ın, önümüzdeki aylarda Convertible seçeneği de sınırlı sayıda showroom’da yerini alacak.

Jaguar F Pace – Jaguarın Gözdesi Yenilendi – Teknik ve Teknolojik Donanımları Göz Alıcı Hale Geldi – Fiyat Bilgisi

Performans koltuklar ise dinamik sürüş sırasında daha yüksek yan destek sağlarken, daha fazla konfor için soğutma seçeneği de sunuyor. Ayrıca yüksek çözünürlüklü 12,3 inç TFT gösterge panelinin yanı sıra, Apple CarPlay bağlantı imkanı sunan multimedya sistemine Meridian ses sistemi eşlik ediyor.

ModelŞanzımanYakıtFiyat
F-Type CoupeOtomatikBenzin1.406.895
F-Type Coupe R-DynamicOtomatikBenzin1.458.815
F-Type ConvertıbleOtomatikBenzin1.536.695
F-Type Covertıble R DynamicOtomatikBenzin1.588.615

Jaguar F-TYPE 2013 yılında “World Car Design of the Year” ödülünü almıştı. Kokpit tasarımındaki kumanda panelinde göstergeleri, hem işlevsel hem de ergonomik özellikleri sportif bir stille birleştirilmiş. İç tasarımda da sürücü odakta kalmaya devam ederken her öğe sadeliği artırmak için yeniden değerlendirilmiş.

Jaguar F-TYPE

Yeni Jaguar Sport ve Performans koltuklarının daha hafif magnezyum yapısı, önceki modele göre 8 kg’nin üzerinde ağırlık tasarrufu sağlamış durumda. Koltukların ince formu daha az yer kaplarken, yolcuya daha fazla alan yaratmış.

Yeni model Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları ve Jaguar Online Rezervasyon Platformu üzerinden otomobil severlerin beğenisine sunuluyor.

Performans

Yeni F-TYPE’ın 2.0 litrelik 300 bg güç üreten turbo dört silindirli motoruna, direksiyona monte edilmiş vites kanatçıkları ile de yönetilen Quickshift şanzıman eşlik ediyor.

Yeni F-TYPE 0’dan 100 km/s hıza 5.7 saniyede ulaşabiliyor. Egzoz sesi, yüksekliği ve tonu standart olarak sunulan Değiştirilebilir Aktif Egzoz sistemiyle ayarlanabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu