Araba FiyatlarıElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerJaguar

Jaguar I-PACE Dünyada Yılın Otomobili Ödülünü Aldı – Fiyat Listesi

New York Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde, Jaguar I-PACE Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri’nden 3 önemli ödülle ayrıldı.2017 yılında da F-PACE’in de kazanmış olduğu Dünyada Yılın Tasarımı ve Dünyada Yılın En Çevreci Otomobili ödüllerini de kazanmış olan Jaguar I-PACE elde ettiği bu başarı ile İngiliz firmanın tarihine geçti.

Jaguar I-PACE’i 24 farklı ülkeden 86 otomobil gazeteci değerlendirdi. Avrupa’da Yılın Otomobili seçildikten sadece bir kaç hafta sonra bu 3 büyük ödülü de kazanarak bu başarılarla birlikte son 1 yılda dünya genelinde 62 ödül almayı başardı.

Ödül almaktan onur duyduklarını ifade eden Jaguar Land Rover CEO’su Prof. Dr. Ralp Speth, “Destination Zero” vizyonumuzla çıktığımız yolda, sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır trafik sıkışıklığı vizyonumuzla sürekli geleceğe doğru ilerliyoruz. I-PACE bu hedefimize ulaşmamızı sağlayan ilk adımımızdı. Elektrikli otomobiller henüz niş bir tercih olarak görülürken, Jaguar olarak biz, onu üretmek üzere tasarlamaya başlamıştık. Sıfırdan başlayarak, gerçek bir sürücü otomobili olabilecek bir Jaguar modelini, dünyanın en iyi premium elektrikli otomobilini üretmek için harekete geçtik. I-PACE, 2019 Dünyada Yılın Otomobili, Yılın En İyi Tasarıma Sahip Otomobili ve Yılın En Çevreci Otomobili ödüllerini alarak hak ettiği dikkati çekmeyi başardı. I-PACE’i ortaya çıkaran ekibe tutkuları ve geliştirdikleri bu muhteşem araç için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

ModelDonanım PaketiMotorAnahtar Teslim Satış Fiyatı TL
JAGUAR I-PACESEV400581,885 T
JAGUAR I-PACESEEV400625,444 TL
JAGUAR I-PACEHSEEV400673,360 TL

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu