2019 Model ArabalarAraba FiyatlarıAraba VideolarıElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerJaguarSUVTeknoloji

Jaguar I–PACE, Engine Expo + The PowerTrain Technology Fuarı’ndan Ödüllerle Döndü

Stuttgart’ta düzenlenen Engine Expo + The PowerTrain Technology Fuarı’nda, Jaguar I–PACE 2019 “Dünya’da Yılın Otomobili”, “Dünya’da Yılın Tasarımı”, “Dünya’da Yılın En Çevreci Otomobili”, “Avrupa’da Yılın Otomobili” ödüllerinini ve Almanya, Norveç ve İngiltere’de de Yılın Otomobili olmaya hak kazanarak toplamda 66 ödül kazanmayı başardı.

Jüri, 31 farklı ülkenin 70 gazetecisinden oluşuyordu. Jüri motorları inceleyerek enerji verimliliği, performans, iyileştirme, sürüş özellikleri kapsamında değerlendirdi.

Mühendisler tarafından yeniden geliştirilen ve hazırlanan sıfır emisyon motoru övgü aldı. Çevreciliği, performansı ve tasarımı ile öne çıkan I-PACE böylece yine önemli bir başarıya imza attı.

Yeni I-PACE’te bulunan iki sabit mıknatıslı senkron elektrikli motor 400 BG güç ve 696 Nm tork üretiyor. Batarya teknolojisine sahip olan Jaguar I-PACE 470 km’lik menzile sahip ve 100 km/s hıza 4,8 saniyede ulaşıyor. 90 kWh gücündeki bataryasının yüksek enerji yoğunluğu lityum iyon hücrelerinden geliyor.

ŞanzımanYakıtFiyat
SOtomatikDizel564.000
SEOtomatikDizel607.000
HSEOtomatikDizel653.000

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu