HaberlerJaguarLand Rover

Jaguar-Land Rover Yeni Fabrikasını Slovakya’da Açacak

Jaguar-Land Rover Slovakya’nın Nitra kentindeki yeni fabrikasını açtı. Fabrikanın 2020 yılı itibariyle yılda 100.000 adet üretim kapasitesine ulaşması bekleniyor.

Firmanın yeni fabrikası modern teknolojilerle sahip ve Avrupa’da Kuka’nın Pulse taşıyıcı sistemini kullanan ilk tesis. Sistem geleneksel konveyörlerden %30 daha hızlı transfer sağlıyor. Daha sonra tesise yüksek oranda otomasyonla çalışan bir boya atölyesi de eklenecek.

JLR’nin Nitra fabrikası şu anda 1500 kişi istihdam ediyor. Fabrikaya Kasım ayı itibariyle 850 çalışan daha alınacak. Tüm çalışanlar JLR’nin özel 12 haftalık eğitim programından geçiriliyor. 1.6 milyon dolarlık yatırımla kurulan tesis ilk etapta Land Rover Discovery modellerini üretecek.

Firma Brexit sürecinin durumuna göre fabrikaya ikinci modeli de ekleyecek. Avrupa Birliği ile anlaşmaya varılmadan yapılacak bir Brexit markayı olumsuz etkileyecek.

Yeni fabrika ilk etapta tek vardiyada tek model üretecek. Kasım’dan sonra ikinci vardiya da başlayacak. Tesis 2020’de yıllık 100.000 adet üretim kapasitesine ulaşacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu