HaberlerJaguar

Jaguar Yeni Dört Silindirli Motorların Üretimine Başlıyor


Jaguar yeni nesil dört silindirli motorlarının üretimine başladığını duyurdu…

Yeni nesil dört silindirli motorlarının üretimine başlayacağını duyuran Jaguar, bu motorların üretimini İngiltere’de yer alan Motor Üretim Merkezi‘nde başladı. Motorların üretimi için fabrikaya tam 1,27 milyar pound değerinde yatırım yapıldı. Söz konusu fabrika hem 150 hp, 163 hp ve 240 hp motorların montahından sorumlu hem de JLR’nin üç yerel otomobil fabrikasına motor tedarik ediyor.

İngiltere’de yer alan Motor Üretim Merkezi’nde yüksek performans veren 2.0 litre turbo dört silindirli motor da üretilecek. 300 PS (296 hp) güç çıkışı ve 400 Nm tork değer özelliklerine sahip olan bu motor türü F-Type modeli için kullanılıyor. Bu motor arkadan çekişli sürüş sistemleri ve sekiz vitesli otomatik şanzımanlarla uyumlu olarak geliyor.

Motor Üretim Merkezi (EMC)’de Operasyon Müdürü Olan Trevor Leeks konu ile ilgili, ”Benzinli motorların üretiminin başlangıcı fabrikamız için önemli bir dönüm noktası. Ultra düşük emisyonlu, yüksek performanslı benzinli ve dizel motorlara doğru yöneliyoruz. Bu motorlar tüm Jaguar ve Land Rover otomobillere güç verecek” şeklinde konuştu.

JLR, EMC fabrikası için tam 1.400 yeni çalışan işe aldı ve bu çalışanların eğitimi için yaklaşık 125.ooo saat harcadı. Jaguar, iki yıl önce üretimine başladığı Ingenium dizel motorlardan EMC’de 400.000’den fazla motor üretti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu