2018 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberlerJaguarYeni Araba Modelleri

Jaguar’ın Elektrikli Aracı I-PACE İstanbul’a Geliyor

Bomontiada Kapılarını Açıyor

Jaguarın elektrikli SUV’u I-PACE İstanbul Bomontiada’da katılımcıların beğenisine sunuluyor. Jaguar elektrik otomobilleri hakkında tanıtım ve sunumla bilgilendirmede de bulunacak. Bomontiada’da kurulan konsept showroom “Jaguar Electric Zone” da 28 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında görülebilecek. Katılımcılar online randevu alarak Jaguar I-PACE’i test sürüşü yapabilecekler.

Jaguar I-PACE Teknik ve Donanım Özellikleri

Jaguar I-PACE SUV modelinde geniş bir iç mekana sahip. Tamamen elektrikli olan modelin dört çeker özelliği ve yükselebilen süspansiyonları aracı ortalama arazi koşullarına en iyi şekilde hazırlıyor. Araç tek bir tam şarj WLTP döngüsünde 470 km menzile alabiliyor. Anında tork ve Dört Çeker sistemi sayesinde bir spor otomobilin hızlanma özelliğini taşıyan araç 4,8 saniyede 100 km/sa hıza çıkıyor. 90 kWh gücündeki bataryaya sahip olan I-PACE 400 beygir güç ve 696 Nm tork üretebiliyor.

Standart olarak 4G Wi-Fi kapasitesi mevcuttur ve Apple CarPlay ve Android Auto multimedya özellikleriyle teknolojiye erişimi kolaylaştırıyor. Touch Pro Duo haber/eğlence sistemi bulunan araçta tüm kontrol buradan sağlanabiliyor.

Frenle Tork Yönlendirme özelliği spor otomobillere has bir kıvraklığı Jaguar’a da veriyor. Otomobilin dönüş ve ivme kuvvetine katılarak iç ön ve arka tekerleklere bağımsız fren uyguluyor. Dönüşlere göre fren basıncını ayarlayarak hassas bir denge kuruyor.

Adaptive Dynamics özelliği otomobili 500 kez tarayarak sürüşü mükemmeliyetçi hale getiriyor. Yumuşak veya sert sürüş şartlarına göre optimum bir dinamizm yakalamayı sağlıyor. Bu sayede gaz, fren faaliyetleri elektronik kontrolüyle amortisörlerin konforu ve hassasiyeti gözetilerek süspansiyon ayarları gerçekleştiriliyor.

Otomobil meraklıları Jaguar’ın resmi sitesi olan http://www.jaguar-turkiye.com/bomontiada adresinden online randevu alarak test sürüşü zevkini yaşayabilecekler.

28 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında kapılarını açacak olan etkinlik, hafta içi 12.00-18.00 hafta sonu 11.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu