BlogKia

Kia Araba Modelleri

Kia araba modelleri, son dönemde Kia markasının piyasaya girmesi sebebiyle bir hayli merak ediliyor. Markanın hem eski hem de yeni modelleri oldukça tutuluyor ve yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarıyor. Türkiye ve Avrupa’daki otomobil piyasasının en önemli markaları arasında yer alan Kia, birbirinden farklı araba modellerini de kullanıcılarına sunuyor.

Birçok sekment ve sınıfa araç üretmeyi başaran Kia hem ticari hem de binek otomobil modelleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi de başarıyor. Az yakan araç modellerinin yanı sıra uygun fiyatıyla da bu marka hemen hemen her araç severin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Peki Kia araba modelleri nelerdir? Kia en iyi araba modeli hangisi? Kia hangi ülkenin markası? Tüm bu sorular ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kia Hangi Ülkenin Markası?

Kia markası Güney Kore merkezli bir otomobil üreticisidir. Ayrıca bu marka diğer Koreli araba üreticisi olan Hyundai markasına bağlıdır. Aynı çatı altında olan bu iki marka hem Avrupa’da hem de Türkiye’de adını duyurmayı başarmış aynı zamanda piyasanın vazgeçilmezlerinden olmuştur.

Ayrıca Kia markası 1944 yılında kurulmuştur. Kia araba modelleri de bu yıldan itibaren farklı sınıflar için özel olarak üretilmektedir. Bununla birlikte Kia bir diğer bilindik marka olan Hyundai’den daha önce kurulmuştur. Güney Koreli marka günümüzde en büyük 5. Otomobil üreticisi olmayı hedeflemektedir.

Kia Araba Modelleri Hangi Sınıf?

Kia araba modelleri genellikle Türkiye’de üst sekment araçlar arasındadır. Ayrıca Kia markası farklı sınıflar için de araç üretimi gerçekleştirmektedir. 1944 yılından itibaren markanın üretim yaptığı sınıflar genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Ticari Kia modelleri
  • Binek Kia modelleri
  • Suv/ MPV Kia modelleri

Yukarıdaki sınıflar için Kia markası uzun süredir otomobil üretimi yapmaktadır. Çok sayıda araç modeliyle kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı başaran bu marka ayrıca birçok modelle de ön plana çıkmayı başarmıştır.

Kia En İyi Araba Modelleri Hangisi?

Uzun süredir araba üretimi gerçekleştiren marka birçok farklı modelle ön plana çıkar. Bu modeller arasında da kullanıcıların daha çok tercih ettiği ve satış miktarının yüksek olduğu farklı arabalar vardır. İşte en iyi Kia araba modelleri…

  • Kia Sportage

Kia Sportage markanın en iyi SUV modelleri arasında yer almaktadır. 1993 yılından itibaren üretilen bu aracın günümüzde hala üretimi devam etmektedir. Bu model günümüzde hem uygun fiyatı hem şık tasarımı hem de yüksek performansı sebebiyle sıklıkla tercih edilmekte. Sportage modeli 2021 yılında 265.000 TL gibi bir fiyat karşılığında alıcı bulmakta.

  • Kia Sorento

Kia Sorento modeli de marka tarafından uzun süredir üretilen modeller arasında yer almaktadır. Markanın SUV modellerinden biri olan Sorento özellikle geniş hacmi ile dikkatleri üzerine çeker.

  • Kia Niro

Kia araba modelleri arasında Niro da yer almakta. Kia Niro markanın en iyi SUV modelleri arasında gösterilmektedir. Ayrıca bu modelin en önemli özelliği en düşük yakıt tüketim sistemine sahip olmasıdır. Bununla birlikte hibrit motora sahip olan Kia Niro, çok az yakmasıyla Guinness rekorlar kitabına girmeyi de başarmıştır.

  • Kia Ceed

Şık tasarım, yüksek performans ve uygun fiyatın bir araya geldiği Kia modelleri arasında Ceed de yer almaktadır. Kia Ceed oldukça üst düzey performansı ve şık tasarımıyla hemen hemen her araç severin dikkatini çekmeyi başarır. 379.000 TL gibi bir fiyatla alıcıların karşısına çıkan Kia Ceed, markanın en çok satılan arabaları arasında da yer alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu