Araba Fiyatları2019 Model ArabalarFoto GaleriGündemHaberlerKiaYeni Araba Modelleri

Kia Ceed Türkiye’de Satışa Sunuldu – Fiyat Bilgisi

Koreli otomobil üreticisi 13 sene önce 2006 yılında Kia’yı ilk kez piyasaya sürmüştü. 2. nesil ile birlikte çok başarılı çıkış yakalayan Kia şidm ide 3. nesil ile karşımıza geliyor. Kabin içerisinde başlı başına bir değişim yok ancak tasarım anlamında tampon, aydınlatma gibi detaylarda değişiklikler var.

KIA Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel, “On yıldan fazla süredir satışta olan Kia Ceed, markanın istikrarlı büyümesini desteklemeye devam ediyor. Önceki nesil gibi, yeni nesil de müşterilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda özel olarak tasarlandı ve geliştirildi. 2006 yılından bu yana 1,3 milyon adedin üzerinde Ceed üretildi ve yeni nesil kullanıcıların önceki nesiller boyunca sevdiği her şey Yeni Ceed’de yine bulunuyor” açıklamalarında bulundu.

Motor ve şanzıman detaylarına baktığımızda 1.4 litrelik atmosferik benzinli ünite 100 hp 134 Nm tork güç üretirken, bir diğer 1.4 litrelik turbo benzinli ünite ise 140 hp 242 Nm tork güç üretiyor. Dizel cephesinde ise 1.6 litrelik dizel ünite 136hp 320nm tork güç üretirken, eğer manual şanzıman kombinasyonu ile tercih edilirse 280nm tork değeri elde edileceği belirtilmekte.

Bayilerinde de araca artık kolayca ulaşılabilir olan Kia Ceed, 99.900TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu