2020 Model ArabalarKia

Kia Kore’deki Üç Fabrikasında Üretimi Askıya Alabilir

Koronavirüs salgınının bu yıl ekonomik olumsuz etkileri olması bekleniyor. Dünya genelinde devletler ekonomideki çöküşü önlemek ya da en az zararla atlatmak için en sıkı önlemleri almaya çalışıyor.

Kia’nın sahibi Hyundai de Ulsan fabrikasındaki Tucson modelinin de üretimini durdurdu. Fabrika 17 Nisan’a kadar kapalı kalacak. İki üretici de Güney Kore ve Çin’deki fabrikalarının çoğunda da üretimi askıya aldı. Üretimin durması durumunda çalışanların ücretlerinin ne olacağı ile ilgili pazarlık devam ediyor.

Kia hisseleri %3.4, Hyundai hisseleri %2 düştü.

Güney Kore’de Nisan’ın ilk 10 gününde ihracat geçen yılın aynı dönemine göre %18.6 düştü. Yeni otomobillerin teslimatları %7.1, otomobil parçalarının teslimatları %31.8 düştü.

Bir sendika yetkilisi Reuters’e yaptığı açıklamada, henüz Kia’nın teklifine cevap vermediklerini fakat teklif kabul edilirse 23-29 Nisan günleri arasında üretimin duracağını belirtti.

Kia’nın en yeni modeli geçen ay çıkan 2021 Kia Sorento olmuştu. hibrit versiyon seçeneğiyle sunulacak olan SUV yeni bir platform üzerine inşa edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu