Kia

KIA Sorento’nun Şarj Edilebilir Hibrit Versiyonu Tanıtıldı

Uzun zamandan beri Sorento modeli üzerinde hibrit bir versiyon çıkarmayı planlayan KIA, bu isteğini sonunda gerçekleştirecek. Geçtiğimiz dönemlerde bu modelin hibrit versiyonu için çalışmalar başlayan otomotiv devi, nihayet sonuca ulaştı. Öyle ki, Kia Sorento’nun hibrit versiyonu sonunda tanıtıldı. Gerek özellikleri gerek ise tasarımı sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yeni hibrit model, yollara çıkacağı tarihi iple çekiyor.

Özellikle tasarım konusunda ciddi yol alan yeni modelimiz, eski modele göre oldukça değişti ve geliştirildi. KIA markasının bu geliştirmeyi ve tanıtımı daha önceden yapması planlanıyordu. Fakat, her tanıtımda olduğu gibi covid-19 salgını yüzünden bu tanıtım da ertelenmek zorunda kaldı. Sonuç olarak bu günlerde tanıtılan yeni modelimiz, bir sorun yaşanmadan tanıtıldı. Tanıtımda özellikle performans iyileştirmeleri konusunun üzerinde duruldu ve tasarım konusunda yapılan iyileştirmeler aktarıldı.


Yeni Kia Sorento Güçlü Performans Vadediyor


Yukarıda da belirtildiği üzere modelimizde göze çarpan ilk unsurlardan birisi kullanılan motorun performansı. Aracımız hibrit özelliğinde olmasına rağmen, performans olarak çok üst düzeylerde diyebiliriz. Bunun asıl sebebi olarak da KIA’nın bu modelde en güçlü hibrit motoru kullanmasını gösterebiliriz. Durum böyle olunca da yenilenen KIA Sorento modelinin güçlü olmama gibi bir olasılığı kalmıyor.

Yenilenen KIA Sorento modelinde tek başına 180 beygir güç ve 265 nm tork üretebilen turbo benzinli ünite göze çarpmakta. Bunun yanında ise 90 beygir güç ve 304 nm tork üreten elektrik motoru da dahil olunca ortaya mükemmel performansta bir araç çıkıyor. İki motorun da toplamında aracımız 265 beygir güce ve 350 nm tork gücüne sahip olmakta. Bu oranlar da hibrit bir araca göre çok üst düzey seviyelerde diyebiliriz.


Yeni Sorento 2021’de Yollarda


Araca yeni özelliklerin de ekleneceği düşünülerek aracın çıkış tarihi 2021 senesi olarak belirlendi. 2021 senesinin hangi ayında çıkacağı şu an merak konusu olsa da, ortaya atılan iddialara göre 2021’in ilk aylarında Sorento yollarda olacak. Bu iddianın da önümüzdeki günlerde açıklanması planlanıyor. Bunun yanı sıra fiyatların daha belli olmaması şu an için akıllarda soru işareti bırakmış durumda.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu