Kia

Yeni KIA Sportage İlk Kez Görüntülendi

Özellikle salgın döneminde diğer otomotiv devlerinden daha aktif olan yeni KIA,  Sportage modelinin test sürüşlerine başlamış durumda. Bizler Tucson modelinin tanıtımını beklerken Hyundai Motors bünyesinde olan KIA, boş durmayıp Sportage modelinde test aşamasına geçmiş. Özellikle SUV modelinde oldukça iddialı olan firma, Sportage modelinden oldukça emin gibi gözüküyor. Özellikle kamuflajına oldukça dikkat eden otomotiv devi, tasarımıyla alakalı hiçbir bilgi öğrenmemizi istemiyor.

Yine de her araçta olduğu gibi, kamuflajdan dolayı birtakım düşünceler elbet ortaya çıkabilir. Sonuç olarak kullanılan kamuflaj da bizlere bilgiler vermekte. Öyle ki, yenilenen Sportage’nin dış tasarım olarak keskin hatlara sahip olacağı şimdiden belli oluyor. Far detayları ise iyi saklandığından, farlarla ilgili bir bilgi vermemiz şu anlık pek mümkün değil. Bunun yanı sıra iç tasarım olarak da iyi saklanan Sportage’nin iç tasarımını ancak tanıtımda öğrenebileceğiz.


KIA Sportage Modelinde Değişiklikler Yapılabilir


Daha çıkışına aylar varken, aracın bu modelle karşımıza çıkacağını söylemek pek doğru olmaz. Sonuç olarak daha aracın çıkışına aylar varken bu modelle karşımıza çıkmasını beklemek de pek doğru olmaz. İllaki, aracın üretim modeline geçildiği zaman birtakım yeni özellikler eklenecek veya birtakım özellikler kaldırılacaktır. Bunun yanında üretim modelinde tasarım konusunda da küçük değişiklikler yapılabilir. Aracın çıkışına daha varken motor seçenekleri de daha belirlenmedi. Motor seçeneklerinin ne zaman açıklanacağı şu anlık merak konusu olsa da önümüzdeki aylarda bu açıklamanın gelmesi bekleniyor.


Modelin Çıkış Tarihi Ertelendi


Her firmada olduğu gibi, KIA firması da covid-19 salgınından nasibini alanlar arasına girmeyi başardı. Öyle ki, Sportage modelinin çıkış tarihi korona virüs önlemleri kapsamında ertelendi. Normal şartlar altında 2021 yılının ilk çeyreğinde çıkarılması planlanan otomobilin, çıkış tarihi daha belirlenmemiş bir surette ertelendi. Bu bakımdan araç için detaylı tanıtımın ne zaman yapılacağı konusunda da herhangi bir bilgi aktarılmadı. Bu açıklamalar için ise önümüzdeki ayları detaylı bir şekilde takip etmemiz gerekiyor. KIA firmasının bu yılın sonuna kadar tanıtımının ne zaman yapılacağını ve tam olarak çıkış tarihini bizlere aktarması beklenmekte.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu