HaberlerNissan

Kicks : Nissan’ın Yeni Kompakt Crossover’ı. Fiyatı, Özellikleri, Yakıt Tüketimi

NISSAN’ın kompakt crossover segmentindeki yeni temsilcisi KICKS, Kuzey Amerika yollarından önce Los Angeles Otomobil Fuarında göz doldurdu. Haziran 2018’de Kuzey Amerika pazarındaki yerini alacak olan NISSAN KICKS, NISSAN Intelligent Mobility ve Akıllı Çevre Görüş Sistemi ile donatıldı.

Japon otomotiv devi NISSAN, yoğun rekabetin yaşandığı kompakt crossover segmentine yeni modeli KICKS’i ekledi. Los Angeles Otomobil Fuarı’ında tanıtılan KICKS, NISSAN’ın kompakt crossover ve SUV pazarına yönelik altıncı modeli.

Yeni NISSAN KICKS; kalın kuşaklı şişkin çamurlukları, yüksek tavanlı mimarisi ve yüksek omuz çizgisiyle karakteristik kompakt crossover duruşu sergiliyor. Tasarımındaki farkını, V formlu ön ızgarası, bumerang formuna sahip ön farları ve arka stop lambaları ile “Wrap-around visor” adındaki tavan çizgisi gibi detaylarla ortaya koyan KICKS, NISSAN tasarım diline sadık bir görünüm sergiliyor. Akıllı Otomatik Far’ın (I-AH) standart olarak yer aldığı, LED farların isteğe bağlı olarak uygulandığı modelde, farklı gövde renkleri dışında beş adet çift renk uygulaması da bulunuyor.

NISSAN KICKS coupe formundaki tavan çizgisi, son derece geniş arka koltuk oturma alanının yanı sıra, sınıfının en geniş bagajlarından birine sahip olmasıyla da dikkat çekiyor.

KICKS’in karmaşadan uzak yalın kokpit tasarımı, 7 inç’lik renkli ekran ile tamamlanıyor. Ekran, akıllı telefon entegrasyonu için yaygın olarak kullanılan Apple CarPlay™ ve Android Auto™ ara yüzlerine sahip güncel bir bilgi ve eğlence sistemini de barındırıyor. KICKS SR Premium Package ile birlikte Bose® Personal® Plus ses sistemi devreye giriyor ve benzersiz bir ses deneyimi yaşatıyor.

Yeni NISSAN KICKS, 1.6 litre hacimli dört silindirli benzinli motor ile satışta olacak. Silindir başına dört supap ya da değişken supap zamanlaması (CVTCS) gibi teknolojilere sahip olan modern motor 125 HP güç ve 155 Nm tork üretiyor. Yakıt verimliliğini destekleyen Xtronic otomatik şanzımanla kombine edilmiş, gücünü ön aksa aktaran motorun yakıt tüketimi 7,1 lt/100 km (33 mpg).

Zengin donanımıyla dikkat çeken yeni NISSAN KICKS, çevre görüş sistemi gibi konfor odaklı donanımlarının yanı sıra, Otomatik Acil Durum Frenini de tüm donanım paketlerinde standart olarak sunuyor. Üst donanım paketlerinde ayrıca Kör Nokta Uyarı Sistemi ile Arka Çapraz Trafik Uyarısı yer alıyor.

Fiyatı henüz açıklanmadı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu