2019 Model ArabalarAraba FiyatlarıFoto GaleriHaberlerKoenigseggTeknolojiYeni Araba Modelleri

Koenigsegg Jesko Tanıtıldı ve Yok Sattı – Fiyat Bilgisi

Koenigsegg Jesko’nun yeni süper coupe modeli, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldığı gibi tükendi.

Koenigsegg’in açıklamasına göre, otomobilin 83 adedi henüz fuar başlamadan satıldı. Otomobilin 125 adet üretilecek olup her biri 2.8 milyon dolara satıldı.

Cenevre’deki tanıtımının ardından kalan adette satıldı. Süper lüks modeller tanıtımlarının ardından hızla alıcı buluyor. Aston Martin, Bugatti ve Lamborghini gibi firmaların özel modelleri de tanıtımın hemen ardından tükeniyor.

Koenigsegg’in 5.0 litrelik çift turbolu V8 motorunun revize edilmiş bir versiyonunu kullanan yeni Jesko, benzinle 1280 beygir güç, E85 ile de 1600 beygir güç üretiyor. 5100 devirde 1500 Nm tork üreten otomobil, 2700 ile 6170 devir arasında 1000 Nm’lik çıkış sağlıyor.

Şirketin CEO’su Christian Von Koenigsegg konuya ilişkin verdiği demeçte, “Yeni Koenigsegg Jesko, şimdiye kadar planladığımız en yüksek hacimli üretim modeli. Tanıtımdan hemen sonra tükenmesi, Koenigsegg’deki harika ekibimiz için büyük anlam ifade ediyor.” şeklinde açıklamada bulundu. Koeniasegg ekledi: “Tasarımcılarımızın, mühendislerimizin ve teknisyenlerimizin vizyonlu çalışmalarından, satış ekibimizin ve global Koenigsegg bayi ağımızın yaptığı inanılmaz işe kadar – Jesko’yu dünyaya getiren harika bir ekibimiz var.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu