Foto GaleriHaberlerLand RoverModifiyeTeknoloji

Land Rover Adeta Bir Laboratuvara Dönüştürüldü

Land Rover, 8 haftalık Afrika yolculuğu için yepyeni bir Land Rover modelledi. Mobile Malaria Project ekibi ile güçlerini birleştirerek, yolculuğa çıkacak 3 adet Oxford Üniversitesi araştırmacısından oluşan ekibe Namibya, Tanzanya, Kenya ve Zambiya’da toplamda 6300 kilometre boyunca destek verecek.

Mobil bir genetik laboratuvara sahip olan araç, Land Rover’ın SVO ekibinin hünerli ellerinden çıkmış. Canlı örnek taşınabilmesi adına soğutucular ile desteklenmiş. Arka kısmında ekipmanların koyulabileceği özel dolaplara sahip olan aracın içerisindeki teknolojiler de Afrika’daki araştırma merkezlerine yardım götürecek.

Ekibin başındaki Dr. George Busby şöyle konuştu: “Land Rover ve Royal Geographical Society’nin projemizi birinci olarak göstermelerinden onur duyuyoruz. Sıtma hastalığı son 20 senede gerilemiş olsa da şu an bulunduğumuz konum iç açıcı değil. Ekibimiz ile birlikte Afrika’daki sıtma araştırmalarına yakından bakacağız. Discovery’nin bizimle olması, daha önce gidilemeyen yerlere gidebileceğimiz anlamına geliyor. İçerisindeki alan sayesinde ekipmanlarımızı rahatça taşıma imkanı bulacağız. Bu sayede teknolojilerimiz ile sıtmanın önüne geçmeye çalışacağız.”

Dış kısmında bir vince, güneş panellerine, all-terrain lastiklere ve LED gece görüş ışıklarına sahip olan model Afrika’da tozu dumana katacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu