Haberler2019 Model ArabalarLand RoverYeni Araba Modelleri

Land Rover Defender Gün Sayıyor

2018 başında 70. yaş gününü kutlayan Land Rover daha iddialı olacağını ve daha ulaşılabilir olacağını açıklamış ve hem müşterilere yönelik cezbedici fiyat tarifeleri uygulayacağının müjdesini vermiş, hem de rakiplerinin gözünü korkutmuştu. Defender bu atağın ilk tohumu olarak gösterilebilirse kamuflajlı şekilde casus fotoğraflarıyla bize bakıyor.

Land Rover Defender daha geniş aydınlatma ve daha iri bir gövdeye sahip olacak görünüyor. Aracın arkası ve arka çamurluk üstü, dik yükselen profile sahip yapısıyla araç otomobil dünyasındaki Mr. Olympia’lardan birisi sanki. Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz, ancak diğer markalara cevabının tasarım itibarıyla agresif olacağını gösterir nitelikte olduğunu belirtmekte fayda var.

Özellikle ön cam tasarımının sanki biraz daha dikey profilde olması, Mercedes G serisine gönderme yapmış hissiyatı uyandırdı bende. Yeni Defender ile birlikte yeni MLA mimari kullanılacağı belirtilmekte ve selefine oranlar aracın daha sert bir yapıda olacağı belirtiliyor. Ancak marka tarafından resmi olmasa da, selefine göre yine de daha yumuşak bir karakteristik yapıya sahip olacağı belirtiliyor. Bağımsız arka süspansiyonların elbette bunda etkilerinin büyük olduğu aşikar.

Motor konusunda net bir şey söylemek zor ancak yurt dışı kaynaklar motor tarafında her hangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini ve güncel 2.0 litrelik ünitelerin kullanılmaya devam edeceklerini belirtiyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu