2020 Model ArabalarElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerHibrit OtomobillerLotus

Lotus Artık Çin’deki Yeni Vuhan Tesislerinde Üretilecek

Lotus, sahibi olan Zhejlan Geely Holding Group’un 1.3 milyar dolar yatırım yaparak Çin’in Vuhan kentinde açtığı fabrikada üretilecek. Lotus’un bugüne kadar tüm modelleri İngiltere’deki Norfolk tesisinde üretiliyordu. İngiltere’deki tesis artık üretim yapılmayacak olsa da faaliyetlerine devam edecek. Şirkete yakın kaynaklar, Lotus’un spor otomobil üretimini İngiltere’de sürdüreceği, yakın gelecekte geliştireceği yeni kasa tiplerini Çin’de üreteceğini söylüyor.

Yeni fabrika ile Lotus’un daha özgün gelişimi olabileceğinin altı çiziliyor. Hem Geely hem de Lotus markası açısından başarılı bir geçiş olacağı vurgulanıyor. Amerikalı, Alman ve japon modellerden esinlenmeyi azaltarak daha özgün model gelişimi olabileceği düşünülüyor.

Vuhan fabrikasının yıllık üretim kapasitesi 150 bin adet olarak açıklandı. Elektrikli, hibrit ve içten yanmalı motor üretimi yapabilecek donanıma sahip bir fabrika olduğu belirtiliyor. Lotus’un da Çin’deki üretim sayesinde SUV’lar gibi farklı model tiplerine sahip olabileceği vurgulanıyor.

2018’de global çapta 1630 adet Lotus satışı gerçekleştiren Geely, model gamını genişleterek satışları arttırmak istediği biliniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu