Lotus

Lotus Cars Türkiye’de

Otomobil sektörünün efsane markası Lotus Cars, Royal Motors güvencesiyle Türkiye’de…
Royal Motors’un yeni markası Lotus Cars Türkiye, İstanbul Caddebostan’daki görkemli showroomda otomobil severlerle buluşuyor.

Royal Motors’un Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Aysal, dünyaca bilinen bir markayı temsil etmekten heyecan ve gurur duyduklarını söyledi.

Lotus Ortadoğu Bölge Müdürü Jonathan Stretton da “Royal Motors, Lotus’un bu bölgede büyümesinde atılan önemli ve büyük adımdır.” dedi. Stretton, Royal Motors ile çalışmaktan ve Lotus spor arabalarını Türkiye pazarında tanıtmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kurucusu Colin Chapman’ın bıraktığı mirasa her zaman bağlı kalan Lotus, son 70 yılda spor otomobillerin üretimi ve dizaynında kalıcı izler bıraktı. Lotus otomobillerin mühendisliğinde ilk göze çarpan, en son teknolojiyi kullanıyor olması ve ileri düzey materyallerle donanmış aerodinamik yapısı. Jonathan Stretton bu özelliklere de dikkat çektiği konuşmasında, öncü ve eklemli alüminyum şasilerinin sert, güçlü, hafif ve güvenli olduğunu söyledi. Stretton, “Bu şasi sıklıkla kopyalanmıştır fakat rakiplerimiz tarafından hiçbir zaman iyileştirilmemiştir.” dedi.

Lotus’un kurucusu Colin Chapman’in, “Düz yolda gaza basmak seni daha hızlı yapar ancak ağırlığı azaltmak her yerde daha hızlı yapar” sözü, Lotus’a Formula 1 Constructors şampiyonluğunda 7, Formula 1 Drivers şampiyonluğunda 6 birincilik getirdi.

Lotus, saf sürüş tecrübesini sağlayan yaklaşımı ile mükemmel bir biçimde şekillendirilmiştir. Bir otomobilin düz çizgi performansını arttırmaktan çok ağırlığını azaltmak, süspansiyonun doğru kalibrasyonunu sağlar. Bu net kullanım daha iyi gövde ve hız kontrolü sağlarken sürüş konforundan ve rahatlıktan ödün vermez. Ağırlığın azaltılması, ağırlık dağıtımının optimize edilmesine, bir spor otomobilin yüksek hızda virajlarda duruşuna ve dengesine büyük katkıda bulunur.

Lotus dünyanın en prestijli ve saygı değer spor arabalarını üreten nadir firmalardan biri olarak dikkat çekmektedir. Her bir Lotus el yapımıdır. Norfolk’daki Hethel fabrikasında, her yıl 2.000 spor araç üretimi yapılmaktadır. Kültüründen son derece gurur duyan Lotus, İngiliz zanaatkarlığını tümüyle gözler önüne seren yapısı ve kenar kesim dizaynları ile müşterisine eşsiz deneyim sunmayı amaçlar.

Royal Motors
1982 yılında kurulan Royal Motors, 35 yıldır lüks araç ithalatı ve pazarlamasında, saygı duyulur müşteri memnuniyeti servisi ile hizmet vermektedir. Royal Motors, dünyanın en prestijli otomobil markası olan Rolls-Royce Motors Cars’ın Türkiye distribütörülüğü ile birlikte Lotus markasının distribütörlüğünü de sürdürmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu