2020 Model ArabalarAraba FiyatlarıElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerLotusUncategorized

Lotus Elektrikli Hiper Otomobil için Harekete Geçti

Lotus ürün gamını elektrikli bir süper otomobille genişletme düşüncesinde. Lotus yaklaşık 2 milyon sterlin değerinde, tamamen elektrikli bir süper otomobil üretmeyi planlıyor.

Lotus’un bu hiper otomobil için çalışmalara çoktan başlandığının düşünüldüğünü görüyoruz. Önümüzdeki yıl, bu elektrikli Lotus hiper otomobilinin bir konsept versiyonun ortaya çıkması da bekleniyor. Lotus’un bu yeni aracının 2 milyon İngiliz Sterlini (GBP) yani 13.7 milyon TL gibi bir fiyata sahip olacağını da öğreniyoruz. Tabii bu bilgilerin hiçbiri henüz resmi olarak doğrulanmış değil.

Raporlara göre Lotus’un yeni süper otomobili sınırlı ve çok az sayıda üretilerek, Geely’nin teknik yeteneği ve başarısını otomotiv pazarında sergileyecek.

lotus

Lotus’un yeni süper otomobil projesi otomobil üreticisi tarafından büyük bir gizlilikle yönetiliyor ve henüz detayları açıklanmadı; ancak söylentilere göre şirket Omega kod adını verdiği yeni otomobilinde özel bir elektrik motoru kullanacak.

Lotus 2 milyon sterlinlik fiyat hedefiyle, McLaren P1, LaFerrari ve Porsche 918’in performans cephesinde de bir etki yaratacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu