2020 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberlerLotusYeni Araba Modelleri

Lotus, Elektrikli Süper Otomobili Hakkında Çok İddialı

Popham, FT Otomobil Geleceğin Zirvesi sırasında otomobille ilgili olarak “Lotus’u bir spor otomobil üreticisi olarak yeniden konumlandıracak.” dedi. Popham, “İngiltere’de tasarlanmış ve inşa edilmiş, akılları uçuracak bir hiper otomobil. Bunu yaptığımızda, bu markanın ötesine geçme gücü var. GT’ler, crossoverlar, spor sedanlar olabilir. Premium segmenti spor arabaların ötesinde daha da büyük. DNA’mıza sadık otomobiller üretmek zorundayız.” diye konuştu.

“Lotus’un en önemli özelliği hafiflik. Elektrifikasyonun, kesinlikle aerodinamik açısından belirgin yararları var ve ağırlık merkezi düşük olabilir. Müşterinin ihtiyaçlarını anlamamız gerekiyor. Pil takımını buna göre boyutlandırabiliriz.”

Popham açıklamasına, “Type 130, kabiliyet, niyet ve tasarım anlayışını göstermek için önemli. Sadece bir ürünü tasarlama kabiliyetimiz açısından değil, yeni teknolojiye sahip bir ürünü tasarlamaktan söz ediyoruz. Bu gerçekten de Lotus’un ne olabileceğini ve Geely’den ne kadar destek aldığımızı gösteriyor” şeklinde devam etti.

Otomobilin teknik özellikleri açıklanmasa da, Lotus, Type 130 adının, marka geçmişindeki sayısız önemli aracın ‘Type’ ön ekini kullanmasından dolayı oldukça özel olduğunu söylüyor. Bunlar arasında Formula 1 araçları olan Type 14 ve Type 72’de bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu