2022 Model ArabalarHaberlerLotusYeni Araba Modelleri

Lotus Emira Yakında Çıkacak

Lotus Emira Yakında Çıkacak. Lotus, son gazla çalışan model gelmeden önce klasik serisinin sonuncusunu resmi olarak üretiyor.

Lotus Emira Yakında Çıkacak

İngiltere, Hethel’deki mütevazi Lotus fabrikası 1996’dan beri küçük spor arabaları kendi hızında pompalıyor. 1990’ların ortalarında Elise modeliyle başladı , ardından 2000’de Exige ve 2009’da Evora izledi (son yıllarda yasal olarak eyaletten satın alabileceğiniz tek model olarak hizmet veriyor). Lotus Emira Yakında Çıkacak. Yol boyunca, grubun Hethel fabrikası da çok tartışılan Tesla Roadster konseptinde rol oynadı . Yıllar içinde daha yeni sürümler ortaya çıktı, ancak geçen hafta itibariyle üçü de resmi olarak sona erdi.

Üç Zor Yol

Aslında, uzun süredir çalışan sporculara yürüyüş kağıtları bu yılın başlarında verildi – size Ocak ayında bahsettiğimiz bir şey – üretim şimdiye kadar devam etti. Çoğu kişinin inanabileceğinden çok daha uzun süre hayatta kalan Lotus üçlüsü, yerel Starbucks’larında yanlarına park etmiş bulamayacakları, sürücü merkezli bir spor araba arayanlar için benzersiz bir seçenek olmaya devam etti. Tüm bu zaman içinde, küçük fabrika sadece 51.738 versiyon üretti ve diğer üreticilerle ortaklara inşa edilen 10.000 araba daha üretti.

Eski Dünya’dan son üç tanesi alıcılara sunulmayacak, bunun yerine otomobil üreticisinin kendi koleksiyonunda saklanacak. Lotus Emira Yakında Çıkacak. Bunlar arasında sarı renkte bir Sport 240 Final Edition Elise, Racing Green ile kaplanmış bir Cup 430 Final Edition Exige ve bir Koyu Metalik Gri GT430 Evora bulunuyor.

Lotus Emira Yakında Çıkacak. “Sürücü otomobili” olarak tasarlanan Emira’nın eşsiz bir sürüş deneyini yaşatacağı iddia ediliyor. Lotus’un yeni Sports Car Architecture adını verdiği spor otomobil platformunda üretilen Emira, Lotus Evija hiper otomobilden alınan ilhamla tasarlanmış. Porsche 718 Cayman gibi otomobillerle rekabet edecek Emira’nın uzunluğu 4412 mm, genişliği 1895 mm, yüksekliği 1225 mm olarak açıklandı. Otomobilin dingil mesafesiyse 2575 mm.

Lotus Emira Yakında Çıkacak

Lotus Emira Yakında Çıkacak. Emira’da ilk etapta 2 benzinli motor seçeneği sunulacak. Bunlardan ilki 2.0 lt, turbo beslemeli, sıralı 4 silindirli Mercedes-AMG motoru, diğeri de 3.5 lt’lik, süper şarjlı, V6 silindirli. Manuel, otomatik ve çift kavramalı şanzıman seçeneklerine sahip olacak Emira’da motor güçleri 360 – 400 HP olarak açıklandı.

Her motor için performans değerleri henüz kapsamlı olara açıklanmamış olsa da 0-100 km/h hızlanma değerinin 4.5 saniyenin altında, maksimum hızın ise 290 km/h’ye kadar ulaşacağı belirtiliyor. Bu değerlerin 400 HP’lik V6 motor için geçerli olacağı öngörülebilir. Lotus Emira Yakında Çıkacak. Hafiflik Lotus markasının en temel kavramlarından bir tanesi ve Emira’nın en hafif versiyonunun ağırlığının ise 1405 kg olacak. Fabrika çıkışlı olarak Tour ve Sport olmak üzere iki farklı süspansiyon sisteminden biri tercih edilebilecek.

Adaptif hız sabitleme sistemi, çarpışma önleme sistemi, yorgunluk algılama sistemi, şerti takip uyarısı, trafik işareti tanıma sistemi gibi gelişmiş sürücü destek sistemleri de (ADAS) Emira’nın modern çağa uygun bir otomobil olduğunun göstergesi.

Ölen Bir Cinsin Sonu

Üç amigonun artık emekli olmasıyla Lotus, üretimini , yaz boyunca bahsettiğimiz ve şimdiye kadarki son gazla çalışan Lotus olarak hizmet edecek bir araç olan Emira’ya odaklanmak için yeniden yapılandırmayı hedefliyor . Daha geniş bir kitleyi hedefleyen yeni model, Lotus’un efsanevi yol tutuşunu ve doğasında var olan eğlence faktörünü korurken, daha geniş bir iç mekan, iyileştirilmiş olanaklar ve daha tamamlanmış bir görünüm ve his içeriyor.

Tamamen yeni teklifin gücü, başlangıçta Evora’nın ortasında bulunan Toyota 3.5 litrelik V-6’ya dayanacak ve altı ileri manuel veya altı ileri otomatik seçeneği ile gelecek. Daha katı emisyon düzenlemeleri nedeniyle beygir gücünde hafif bir azalma, gücü 400’e geri döndürecektir – bu, hafif iki koltukluyu hapis cezasına çarptırmak için hala fazlasıyla yeterli.

Lotus Emira Yakında Çıkacak. 2022 yazına yaklaşırken, AMG tarafından üretilen 2.0 litrelik turbo I-4’ün gelmesini bekleyin. En yüksek güç, Toyota’nınkinden yaklaşık 40 midilli daha düşük olsa da, daha küçük ambalajı 100 pounddan fazla tasarruf sağlıyor – zaten hafif bir paket için büyük bir başarı ve beklenen sekiz vitesli DCT’si vites büyütmek için sizden çok daha hızlı.

Program, Emira üretiminin ilkbaharda başlamasını ve nihai olarak ABD’li müşterilere göç etmesini, fiyatlandırmanın ise durdurulan Evora’dan daha düşük, yaklaşık 80.000 $ civarında listelenmesini öneriyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu