2021 Model ArabalarHaberlerLotusYeni Araba Modelleri

Lotus Type 131 Geliyor! 100 Milyon Euro Yeni Yatırım Yapıldı

Lotus Type 131 yeni spor modeli olacak. Lotus, Evija hiper ve yeni Type 131 spor modelleriyle efsane olmuştu. Hethel ile yeni bir canlanışın peşinde. Bu şekilde marka yeni çalışmasının meyvesini alacak.

Lotus
Lotus 100 milyon euroyu aşkın yatırım yapacak. Bu sayede yeni üretim tesislerinde Hethel serisine hayat verecek. Evora, Exige ve Elise için 2021’de üretimin tamamlanması bekleniyor.

Lotus

Lotus Type 131 ile birlikte yeni seri üretim modelleri için yeni iş gücüne ihtiyacı var. Daha fazla alan hacmine de ihtiyacı olacak. Bu nedenle istihdamı arttıracak Lotus bu işe büyük yatırım yapacak.

2021 Ocak Araba Kampanyaları

Lotus Cars CEO’su Phil Popham şöyle konuştu:

“Bu yıl, yeni tesislerin kullanıma sunulması, üretime giren yeni bir spor otomobil ve yalnızca yeni bir otomobil tasarımının ve fabrikanın sunabileceği yeni verimlilik ve kalite düzeyleri ile Lotus için çok önemli olacak. Küresel zorluklara rağmen güçlü ve Vision80 iş planımızı gerçekleştirme yolunda hızla ortaya çıktı.

Lotus

Vision80 stratejimizin de gösterdiği gibi, Lotus tamamen ileriye bakmakla ilgili ve geleceğimiz sürekli yeniliklerle dolu. Ancak 2021’de, otomotiv endüstrisinde gerçekten devrim yaratan bir spor otomobil olan Elise’den başlayarak, yalnızca kendi ömrü boyunca bir efsane olduğu için değil, aynı zamanda onun için de mevcut serimizin mirasını yansıtacağız. Otomobil tasarımı ve teknolojisi üzerindeki etkisi.”

Lotus İcra Direktörü Matt Windle kaliteli iş çıkaracaklarını çünkü teknisyen ekibin mirasın farkında olduğunu söyledi:

“Yeni otomobiller üzerinde çalışan ünlü mühendis, tasarımcı ve teknisyen ekibimiz Elise, Exige ve Evora’nın mirasının son derece farkında. Nitekim, Elise geliştirilirken pek çoğu oradaydı.

Ekibimizin eski ve yeni üyeleri, gelecekteki otomobillerimizin oyunu gerçekten ilerletmesini sağlamak, ancak Lotus değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalmasını sağlamak için geçmişin öğrendiklerini bugünün ve yarının yenilikleriyle harmanlamakla meşguller.”

Lotus

Yeni Type 131 ile birlikte 2021’de çıkacak olan Elise, Exige ve Evora birbirine benzemeyecek çünkü üç farklı konfügrasyonla gelecek. Lotus’un itinayla üzerinde durduğu Type 131 modeli hibrit destekli bir V6 motor kullanacağı söyleniyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu