HaberlerMitsubishiNissanRenault

Luca de Meo Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı için Önemli Gelecek Kararlarını Açıkladı

Renault grubunun yeni CEO’su olarak atanmasıyla birlikte çalışmalarına hızlı başlayan Luca de Meo Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı gelecek için yeni bir çerçeve açıkladı.

Basın açıklamasında şunlar açıklandı: “Bölgeler, ürünler ve yeni teknolojiler arasındaki liderliğimizi artırmak için, her bir şirket içindeki güçlü yönlerden tam olarak yararlanmak amacıyla işbirliği modellerini güçlendiriyoruz.” denildi. Sonuç olarak, AOB üç şirketin her birinin özel bir bölge için referans şirket olacağına karar verdi. Nissan, Çin’e, Renault Avrupa’ya ve Mitsubishi Güney Doğu Asya’ya odaklanacak.

Mühendislik açısından, İttifak bir lider / takipçi modeli üzerinde çalışacak ve bu şemayı platformlara, güç aktarma organlarına ve anahtar teknolojilere genişletecek. Bu, bir şirketin her bir kilit teknolojinin geliştirilmesi için İttifak’ta öncü olacağı anlamına geliyor ve bu daha sonra İttifak ortakları arasında yayılacak.

Ardından, AOB üç şirketin CAFE (Avrupa için Temiz Hava) kredisini 2020 kadar erken bir tarihte Avrupa için ortak kullanmayı kabul etti. Bir başka karar ise hafif ticari araçlarla ilgili. Renault Trafic platformuna dayalı bir Mitsubishi minibüs geliştirecek ve Fransa’nın Sandouville kentindeki tesisinde üreterek bunu Okyanusya bölgesinde satışa sunacak.

Son olarak, AOB üç şirketin stratejik orta vadeli planlarının Mayıs 2020 civarında eşzamanlı olarak açıklanacağını bildirdi. Söz konusu planlar “İttifak Operasyon Kurulu kararlarının temel sonuçlarını entegre edecek.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu