2020 Model Arabalar2021 Model ArabalarElektrikli ArabalarFoto GaleriGündemHaberlerTeknolojiYeni Araba Modelleri

Lucid Motors Lucid Air’in Rakipsiz Olacağını Söyledi – Fiyatları Öğrenin

Lucid Motors iddialı konuştu.

Lucid Motor yöneticisi Peter Rawlinson Yahoo Finance’e Tesla’nın rakibi olmadıklarını dile getirdi. Bunun yerine Mercedes-Benz’i hedef gördüklerini söyledi. Rawlinson yanmalı motorlu hiçbir rakibinin Lucid Air’e benzemeyeceğini söyleyerek sözlerinin arkasında durdu.

Rawlinson elektrikli otomobile yatırım yapan diğer üreticilerin başlangıçta yatırım konusunda başarısız olduklarını söyledi. Ancak Lucid’in bu kısmı başarılı bir şekilde aştığı konuşuluyor. 

Lucid Air

Lucid Motors baş analist Sam Abuelsamid; “Air teknolojiye odaklanan farklı bir lüks anlayışı sunuyor. Bu Mercedes S-Serisi’nden farklı bir anlayış. İnsanların buna ne kadar para harcamak isteyeceğini göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Tesla Hisseleri Düştü – Hisseler Sert Çakıldı – Musk’ın Serveti 16 Milyar Dolar Azaldı!

Geçen yıl Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu Lucid’e 1 milyar dolar’dan fazla yatırım yaptı. 1.3 milyar dolar’ın üzerinde yatırım almış olabilirler.

Rawlinson Auto News’e verdiği röportajda “Açıkça Mercedes-Benz’i hedef alıyoruz. Lucid Air için doğal rakip S-Serisi Mercedes’tir. Air Dream Edition için Mercedes’in AMG versiyonlarıdır ancak çok daha fazla performans ve daha iyi görünümle.” dedi.

“Lucid Air, Kaliforniya’nın hikayesidir. Manzaralarımızda bizim hırsımız. Hollywood ihtişamının doğum yeri. ve Silikon Vadisi yeniliği. İlerledik
yeni standartlar belirlemeyi düşünüyoruz. Hayatı yaşıyoruz. Ne olabileceğine dair net bir vizyon koyuyoruz ve daha sonra bunu gerçeğe dönüştürüyoruz.”

Lucid Air

Rawlinson’a göre Air’in S-Serisi’ne ve diğer rakiplere göre en net avantajı dışarıdan bakıldığında daha küçük ancak içinin daha geniş olması. Lucid Air’in kompakt elektrikli motor bileşenleri sayesinde iç mekanda sunduğu alanı en iyi seviyede tutmuş.

Lucid, Tesla’ya kıyasla iç mekanda bolca lüks malzeme kullanımıyla ve üstün kaliteli işçilikle artı kazanıyor. 

Güç

Çift ActiveCore
Beygir gücü:
Air 480 HP, Air Touring 620 HP, Air Grand Touring 800 HP, Air Dream Sürümü: 1080 HP
Sürücü Tipi:
Tam zamanlı, dört tekerlekten çekiş
0 ila 60 mil / saat:
2,5 saniye kadar hızlı
En yüksek hız:
168 mil / saate kadar

Başlangıçta Kuzey Amerika’da üç modelin satış fiyat aralığı şu şekilde olacak:

Model Yıl Fiyat
Air 202280 bin dolar
Air Dream Edition202195 bin dolar 
Air Touring 2021169 bin dolar

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu