En Çok Okunan HaberlerBlog

Lüks Arabalar – Güncel Modeller

Pek çok araba meraklısı için lüks araçlar ayrı bir tutku kaynağıdır. Gerek sürüş deneyimleri gerekse de estetik tasarımları firmaların bu alanda gerçek birer sanat eseri ortaya koyduğunu itiraf etmek gerekir. Biz de araba tutkunu okuyucularımız en iyi lüks arabalar hakkında bilgiler içeren bir liste hazırlamaya karar verdik. Listemizdeki araçlara göz atarak güç ve zarafetin nasıl bir araya geldiğine tanıklık edebilirsiniz.

1. Mercedes Benz S550

Elbette bir lüks araba listesi hazırlarken Mercedes Benz markasına yer vermemek olmaz. 2016 yılında çıkan Mercedes Benz S550 sürücülerin en çok tercih ettiği lüks araçların başında geliyor. 4.7 litrelik V8 motoru ve 7 vitesli yumuşak otomatik şanzıman sistemiyle aracın konforlu bir kullanım sunduğunu söyleyelim. Ayrıca araç sürüş deneyimini geliştirmek için AWD sistemi de içeriyor. Bunlara ek olarak Mercedes Benz S550 öne çıkan özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Araç, 12.3 inç boyutundaki monitörüyle sürücülere detaylı bir kontrol imkanı sunuyor.
 • Elektrikli ve panoramik sunroof sisteminin Mercedes Benz S550’ye ayrı bir şıklık kattığını söylemek gerekiyor.
 • Isıtma ve havalandırma sistemleri açısından da aracın oldukça gelişmiş seçenekler barındırdığı bir gerçek. Isıtmalı koltukların yanı sıra çift bölgeli otomatik klima kontrolü bu doğrultuda öne çıkan özellikler. Ayrıca hava temizleme ve kabin kokusu gibi ekstra seçenekler de yer alıyor.

2. Jaguar F-Type

Markanın geleneksel tasarımını koruyan Jaguar F-Type iki kapılı ve üstü açık bir dizayna sahip. Gerçek bir lüks olarak öne çıkan araç 2017 yılında sürücülerin beğenisine sunulmuştu. Rahat deri koltukları ve geniş bagajıyla aracın uzun yol severler için de keyifli bir deneyim vadettiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla Jaguar F-Type pahalı ama kullanışsız araçlardan biri değil. Aracın diğer öne çıkan özellikleri ise şu şekilde:

 • S550’ye kıyasla küçük olsa da Jaguar F-Type da 8 inçlik bir dokunmatik ekran barındırıyor.
 • Meridian 770 Surround ses sistemiyle aracın müzik dinleme keyfinizi katlayacağı kesin diyebiliriz. Ayrıca sistem bluetooth teknolojisini de destekliyor.
 • 296 hp motor gücüne sahip olan araç 2 litrelik dört silindirli bir motor kullanıyor. Bu anlamda aracın oldukça yüksek bir performans vadettiğini söyleyelim.

3. Porsche Panamera

Lüks araç listelerinin vazgeçilmezi bir marka daha karşımızda. Porsche Panamera da tıpkı Jaguar F-Type gibi markanın geleneksel tasarım çizgilerini koruyor. 2017 çıkışlı bir araç olan Panamera üstün konfor, performans ve teknolojiyi bir araya getirmeyi vadediyor. Kontrol paneli üzerinden ayarlayabildiğiniz deri koltuklar, arka koltukla bütünleşik eğlence seti ve Google Play erişimi sayabileceklerimizden yalnızca bazıları. Aracın diğer özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • 12 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran Panamera’da da yerini alıyor. Ayrıca ekranın dahili bir sürücüye de sabit olduğunu söyleyelim.
 • Analog ve dijital sinyallere uygun bir televizyon alıcısı da aracın ekstra özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.
 • Sürüş deneyimini geliştirmek için araçta kör nokta uyarısı ve şerit değiştirme asistanı bulunuyor.

4. Genesis G90

Etkileyici bir standarda sahip olan Genesis G90 ülkemizde pek yaygın olmasa da dünyanın en çok tercih edilen lüks otomobillerinden biri. Gerek iç gerekse de dış tasarımıyla gerçek bir klasik olan araç ayrıca güç olarak da üstün bir deneyim vadediyor. 3.3 litrelik V6 motorunun yanı sıra Genesis G90 5 litrelik V8 motor seçeneği de barındırıyor. Diğer özellikler ise şu şekilde:

 • Çok görüşlü kamera sistemine sahip olan sürüş deneyiminizde tam bir hakimiyet sağlıyor.
 • 12.3 inçlik yüksek çözünürlüklü ekran yalnızca kontrol değil eğlence için de kullanmaya uygun.
 • Bluetooth teknolojisini barındıran 17 hoparlörlü Lexicon ses sisteminin de ayrıca dikkat çektiğini söyleyelim.

5. BMW 540

Listemizin son sırasında yine bir klasik olan BMW 540 yer alıyor. Bir lüks araçtan beklediğiniz her şeye sahip olan BMW 540’ın ayrıca dört çekişli seçeneği de bulunduğunu hatırlatalım. Bu doğrultuda aracın performans olarak da oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak geniş bagajı ve rahat iç tasarımıyla araç aynı zamanda gerçek bir uzun yol dostu. Bunların dışında BMW 540’ta şu özellikleri de bulacaksınız:

 • Elektrikli sunroof sistemiyle aracın ekstra bir şıklık kazandığını vurgulamak gerekiyor.
 • USB ve Bluetooth teknolojileriyle uyumlu çalışan araç akıllı cihazlarınız için ideal.
 • Otomatik iklim kontrolü sayesinde aracın konforunuz için her şeyi düşündüğünü belirtelim

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu