HaberlerFiatMaserati

Maserati Ayrılıyor İddiası!..

Otomotiv dünyasının gündemine bomba gibi düşecek bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Fiat, Mesarati birimini ayırmayı düşünüyor!..

Yakın zamanda otomotiv dünyasında Fiat’ın, Maserati birimini ayırmayı düşündüğü iddiası ortaya atıldı. Fiat Chrysler Automobiles NV; Maserati ve Alfa Romeo markaları ile birlikte yedek parça operasyonları için önündeki opsiyonları değerlendirmeye alıyor.

Konuya yakın ilgili kaynakların Bloomberg’e verdiği bilgilere göre değerlendirilmeye alınan seçenekler arasında adı geçen markaları ayırma planı da bulunuyor.

Ayırmadaki Ana Amaç

Fiat’ın Maserati markasını ayırma seçeneğini değerlendirmeye almasının altında yatan temel sebebin ise, yapılacak bu hamle ile kitlesel otomobil pazarına daha yoğun bir şekilde odaklanarak, potansiyel birleşmeler için şirketi daha cazip bir hale getirmek olduğu bildirildi.

Analistler tarafından yapılan ölçümlere göre Fiat’ın lüks otomobil operasyonlara 7 milyar euroya kadar değerlenme potansiyeli bulunuyor. Magneti Marelli ve diğer yedek parça iş kollarının ise 5 milyar euro seviyelerine kadar değerlenebileceği kaydedildi.

Bir ya da birden fazla yedek parça birimini ayırmak da dahil olmak üzere ortada olan opsiyonlar hala değerlendiriliyor.

DİĞER FIAT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER MASERATI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu