2020 Model ArabalarFoto GaleriHaberlerMazdaYeni Araba Modelleri

Mazda, Cenevre Motor Show’da Yeni Bir Model Tanıtılacağını Duyurdu

Mazda Mart ayında Cenevre Motor Show’da yeni bir modelin dünya prömiyerini yapacağını açıkladı.

Mazda3 geçen yıl CX-5 modelini tanıtmıştı. Mazda6’nin güncellenmiş versiyonu da piyasada ve yeni nesil için çok erken. MX-5 geçen sonbaharda güncellendi ve 2.0 litre motorla güçlendirildi. Bu modelleri dışarıda bıraktığımızda geriye CX-3 kompakt crossover modeli kalıyor. Mazda bu model kombinasyonundan yeni bir yükseltme yapabilir. Mevcut CX-3, Mazda2’yi temel alıyor ve özellikle arka yolcular için dar iç mekanı nedeniyle eleştiriliyordu. Mazda iç mekanda değişiklikler yaparak daha geniş ve ferah arka oturma yapabilir. Böylece Toyota C-HR ve Hyundai Kona gibi modellerle de rekabet edebilir.

CX-3 SkyActiv II mimarisi üzerinden yükselecek, bu genişlik ve hacim demek. Ayrıca SkyActiv 2.0 litre benzinli motor sayesinde verimlilik sağlayacak. Eğer tahminler doğruysa yeni CX-3 2020’de satışa sunulacak.

Mazda yetkililerinin yaptığı açıklamadan yola çıkarak, 2019’da sadece Cenevre Otomobil Fuarı’na katılacaklarını ve Frankfurt’a gitmeyeceklerini biliyoruz. Bundan böyle her sene bir kıtada bir otomobil fuarına gitme kararı aldıklarını açıkladılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu