HaberlerMazda

Mazda Güvenlikten Tam Not Aldı

ABD’de satışı yapılan 5 Mazda modeli IIHS (ABD Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından güvenlik testine tabi tutuldu. Yeni Mazda CX-5 enstitüden en yüksek skor olan Top Safety Pick+ skorunu almayı başardı.

Mazda  IIHS (ABD Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından yapılan güvenlik testinde Top Safety Pick+ skoru ile en yüksek puanı Yeni Mazda CX-5 ile almayı başardı.

IIHS Güvenlik Kriterleri

IIHS çarpışma dayanıklılığını beş test ile değerlendirmeye alıyor. Bunlar orta derece ve küçük bindirmeli ön çarpışma, yan çarpışma, çatı dayanıklılığı testi ve arka darbeyi simüle eden baş koyma yeri ve koltuk testi oluyor. Buna ek olarak  far performansı ve otomatik fren ve kaza uyarı sistemi gibi önlemler de güvenlik testinde değerlendirilmeye katılıyor.

Söz konusu testlere Mazda 2017 model CX-9, CX-3, Mazda3, Mazda6 ve CX-5 modelleri ile birlikte katılım gösterdi. Söz konusu bu modellerin tümü opsiyonel ön çarpışma önleyici ve uyumlanabilir LED farlar ile donatıldıklarında en yüksek güvenlik skorunu elde etmeyi başardılar. Mazda modellerine en yüksek güvenlik skorunu kazandırmaya yardımcı olan bu özellikler Mazda’nın yeni ve gelişmiş i-ACTIVSENSE sürücü desteği sağlayan güvenlik teknolojileri kapsamında sunuluyor.

Mazda Tek Marka Oldu

Güvenlik testini uygulayan IIHS’ye göre Mazda bu yıl güvenlik testlerine tabi tutulan 16 otomobil markası içerisinde teste tabi tutulan bütün modelleri en yüksek not olan Top Safety Pick+ skorunu alma başarısını gösteren tek otomobil üreticisi oldu. Bu başarıda rol oynayan en büyük etmen ise teste katılan tüm modellerin yeni eklenen far performansı kategorisinde ve mevcut çarpışma dayanıklılığı kategorilerinde oldukça iyi performans sergilemesinin etkisi oldu.

SKYACTIV TECHNOLOGY serisinin bir parçası olan SKYACTIV-Body kaporta hafif yapısı ile sürüş keyfi ve üst düzey güvenlik sağlıyor.

YENİ ALFA ROMEO STELVIO EURO NCAP TEST SONUÇLARI

2017 HYUNDAI i30 EURO NCAP TEST SONUÇLARI

2017 SEAT IBIZA EURO NCAP TEST SONUÇLARI

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu