HaberlerMazdaYeni Araba Modelleri

Mazda’nın Efsanevi Modeli MX-5 Yenileniyor

Japon otomotiv devlerinden Mazda’nın efsane roadster modeli olan MX-5 yenileniyor. Yeni Mazda MX-5 yakında başlayacak olan Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Dünyada roadster segmentinin en çok satış yapan modeli olma özelliğini taşıyan Mazda MX-5 makyajlı hali ile Tokyo Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Mazda MX-5 modelinin son neslinin yollara çıkmasının ardından geçen birkaç yılın ardından Japon otomotiv devi bu modelini özel yüzeysel dokunuşlarla yeni halini Tokyo’da tanıtmaya hazırlanıyor.

Tokyo Otomobil Fuarı yapıldığı yer gereği Japon otomotiv devlerinin hepsi için önem arz etse de bu fuarın Mazda için ayrı bir önemi bulunuyor. Bunun sebebi ise Mazda’nın yakın gelecekteki modellerinin bir ön gösterimi niteliğinde olan Kai ve Vision Couple konseptlerinin Yeni MX-5 modeli ile birlikte fuarda tanıtılacak olması.

Yeni Mazda MX-5 - İç Mekan
Yeni Mazda MX-5 – İç Mekan

Yeni Mazda MX-5 modeli beraberinde yeni gövde rengi opsiyonlarını da getiriyor. Buna ek olarak kumaş tavan için koyu kırmızı renk, iç mekan için Nappa deri ve siyah BBS alaşım jant seçenekleri Yeni Mazda MX-5 modeli ile birlikte gelecek yenilikler arasında yer alıyor.

Yeni Mazda MX-5 modeli ile ilgili açıklamalarda bulunan Mazda yetkilileri, bu modelde ses izolasyonunun daha iyi hale getirildiğini ve artık yeni MX-5 modeli ile birlikte ısıtmalı koltuklara da yer verileceğini dile getirdiler. Öte yandan yeni nesil teknolojilere yer verilecek olan bu modelde start/stop sistemi, fren enerjisini geri kazanım sistemi ve adaptif LED farlar gibi özelliklere yer verilecek.

Mazda MX-5 modeline yapılan bu yüzeysel makyaj yalnızca Japonya pazarına yönelik olacak.

YENİ MAZDA3 MODELİNDEN DETAYLAR BELLİ OLUYOR

2018 MAZDA CX-9 FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2019 MAZDA3 SKYACTİV-X MOTORU İLE SUNULACAK

YENİ MAZDA RX ROTARY KONSEPTİNİN TANITIMI YAPILIYOR

MAZDA’DAN DEV ELEKTRİKLİ OTOMOBİL PLANI

MAZDA’DAN YAKIT TÜKETİMİNİ DÜŞÜREN BENZİNLİ HCCI MOTOR

DİĞER MAZDA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu