2021 Model ArabalarAraba FiyatlarıAraba VideolarıElektrikli ArabalarFoto GaleriGündemHaberlerMercedesTeknolojiYeni Araba Modelleri

Mercedes-AMG GT Black Series – Dünyanın En Güçlü Motoru En Sportif Kombinasyonla Birleşiyor

Tüm zamanların en güçlü motoru yeni GT Black Series ile birleşiyor.

Mercedes-AMG GT Black Series AMG’nin merakla beklenen yeni modeli.

Tüm zamanların en güçlü AMG V8 serisi motoru bu canavara eşlik ediyor. 730 HP güç ve 800 Nm maksimum tork olan motor AMG V8 serisi tüm zamanların en güçlü motoru.

Sıfırdan tasarlanmış krank miliyle birleştirilen tüm krank pimleri tek bir vücut buluyor.

Halk arasında düz düzlemli V8 motoru olarak bilinen efsane dönüşlerdeki kavramayı ve doğrudan tepkileri kolay almayı en kolay hale getiriyor.

Yeni turbo şarjları motorun gücüne katkıda bulunuyor. Turbo hava soğutması, yüksek performansta ortaya çıkan maksimum ısıda efor kaybetmemek için amaçlanmış. Tekerleklerin önündeki kanatlarla birlikte sürtünme katsayısını düşürerek daha da yardımcı oluştu.

Mercedes-AMG GT R Black Series 250 bin euro (1 milyon 930 bin TL)

Koyu krom detaylarla kaplanan radyatör doğrudan merkezi girişten hava ile beslenerek motorun ısısının yükselmemesini sağlıyor.

Mercedes-AMG GT Black Series

Mercedes-AMG GT Black Series AMG Sarmal Süspansiyonlarla daha konforlu 3 kademeli ayarlanabilir amortisörü özellikle AMG RIDE CONTROL ve rota ve sürücü için araç yüksekliğinin kişisel ayarlanabilmesiyle AMG GT Black Series ile süspansiyon olayına Mercedes özgün bir gözle bakmayı başarmış.

Mercedes-AMG GT Black Series

Direksiyonun hassas geri tepmelerini en üst düzeye çıkarmak için optimize edilmiş tekerlek kılavuzu ve rahat tutuşu sürücünün otomobille tam manasıyla bütünleşmesini sağlıyor.

Mercedes-AMG GT Black Series

AMG Performance egzoz sistemiyle motor sporlarındaki otomobillerin kükremelerini konforundan kaybetmeden hissedebiliyorsunuz.

AMG GT Black Series solda ve sağda bulunan iki çift egzoz borusuna sahip. İnce çeperli paslanmaz çelikten üretilmiş ve daha canlı bir ses alınması hedeflendi.

Mercedes-AMG GT Black Series

AMG GT3 ve AMG GT4 yarış arabalarını andırıyor fakat hepsinden daha açık ara daha güçlü geliyor.

Doğrudan AMG GT3 yarış arabasından gelen, önemli ölçüde daha büyük radyatör hava girişiyle Black Series farkını ortaya koymuş.

AMG GT Black Series teker soğutucu hava kanallarının eski GT’lere göre büyütülmüş olduğunu görüyoruz. Teker ve kaliperlerin soğutulması üzerinde daha hassas durularak performans kaybına geçit verilmiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu