Haberler

Mercedes-Benz Hibrit – Mercedes Elektrikli ve Hibrit Hedefinde

Mercedes-Benz Hibrit sistemde kademe almak istiyor. Mercedes Porsche’yi hedef aldığını söyleyerek elektrikli ve hibrit teknolojinin geleceğinde büyük rol oynamak istediğini söyledi.

plug-in hibrit projelerinden bir başkası da, Mercedes – AMG’nin One hiper otomobili olacak. F1’den alınan 1.6 litre turboşarjlı V6 motor bu otomobilde dört elektrikli motorla birlikte geliyor.

Mercedes tarafından geliştirilen yeni plug-in hibrit modellerden birisi de AMG GT 73 PHEV. Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid modeline doğrudan rakip olarak tasarlanan modelde, diğer AMG modellerinde de olduğu gibi, 4.0 litre çift turboşarjlı V8 motor kullanılması bekleniyor.

Bu motor arka aksa monte bir elektrikli motorla birlikte çalışacak ve sistem toplam 800 hp güç çıkışı verecek. Bu sadece lüks sedan modelinin performansını artırmakla kalmayacak, aynı zamanda sınırlı da olsa elektrikli sürüş mesafesi kazandıracak.

Mercedes-Benz Hibrit ve elektrikli trendler ile son yıllarda elektrikli otomobillere olan ilgisini giderek artırdı. EQC SUV’yi çıkartan firma EQS, EQE Sedan ve EQE SUV gibi modellerle bu rüzgarı devam ettiriyor.

Yönetici Ola Kallenius, Alman Manager Magazin dergisine verdiği röportajda markanın elektrikli performans modellerinin geleceğinden söz etti.

Mercedes Coupe ve Cabriolet – Türkiye’de Satışa Çıktı – Fiyatları Belli Oldu
Kallenius yaptığı açıklamada portföylerine değindi

Yönetici rakip olarak Porsche’yi gördüklerini ve bu markanın karşısına performans odaklı elektrikli ve hibrit modellerle çıkacaklarını ifade etti.

“Çok kapsamlı bir ürün portföyümüz var. Bunların içinde çekici spor otomobiller de var ve bunlar da elektrikliye geçecek. Bizi ilgiyle takip etmeye devam edin.”

Mercedes G-Serisi elektrikli versiyonun bu uğurda önemli atılımlardan olduğunu hatırlıyoruz. Hatta çıkış yaptığı dönemde Mercedes-Benz patronu, “G-Wagen tüm segmentleri ve neredeyse tüm otomobil endüstrisinin mantığını aşıyor, tıpkı Mercedes’in kendisi gibi” ifadelerini kullandı. “İnsanlar bu modeli çok seviyor, geçen sene güncellediğimiz G ile birlikte yeni G-Serisi’nin rekor satışına ulaştık.” şeklinde konuşmuştu.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu