Haberler

Mercedes-Benz’den Türkiye’de Yatırım Konusunda Açıklama

Standart & Poor’s ve Fitch’in Türkiye’nin notunu ”Yatırım yapılamaz” olarak açıklamasının ardından konuya ilişkin Mercedes yetkililerinden açıklama geldi.

Standart & Poor’s ve Fitch’in Türkiye’nin notunu bir hayli düşük göstermesinin ardından açıklama yapan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, ”Türkiye’de bugüne kadar yaptığımız yatırımların toplamı 1 milyar euro değerinde. Yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” şeklinde konuştu. Sülün, şu an halihazırda Aksaray’da 113-115 milyon euro yatırımları olduğunu ve kapasite olarak ikiye katlamayı amaçladıklarını söyledi.

Duraklama Gibi Bir Düşüncemiz Yok

Sülün, Aksaray’ın teşvik olarak 5’inci bölgede yer aldığını ve bu şehirden yaklaşık 1 milyar euro ihracat yapmayı amaçladıklarını söyledi. Sülün, “15 Temmuz’dan sonra 19 Temmuz’da Aksaray’da Ar-Ge merkezi kurma kararımız vardı. Bundan dolayı bu tip beklenmeyen durumların bizim açımızdan hiç bir sakıncası yok. İş anlamında baktığımızda herhangi bir duraklama, herhangi bir soru işareti söz konusu değil.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu