HaberlerMercedes

Mercedes Yeni Önden Çekişli Platform Geliştirdi

Mercedes’ten yeni jenerasyon önden çekişli platform geliyor. Geliştirilen bu platformda birçok Mercedes-Benz modeli üretilmesi planlanıyor. Böylelikle ”Önden Çekişli Mercedes Var mı – Olacak mı?” soruları tarihe karışmış olacak.

Mercedes yeni nesil önden çekişli platform tasarımı yaptı. Alman otomobil devi bu platform üzerinden 8 yeni model üretmeyi düşünüyor. Nitekim bu resmi ağızlardan yapılan açıklama ile doğrulandı. Konu ile ilgili kısa bir bilgi veren Mercedes-Benz patronu Ola Lallenius, yeni önden çekişli platform üzerinde 8 modelin üretileceğini doğruladı.

Konu ile ilgili yapılan yüzeysel açıklamalardan dolayı henüz detayların net olmadığı bu yeni platformda A Serisi, A Serisi Sedan modellerine ek olarak yeni B Serisi ve CLA, CLA Shooting Brake, yeni GLA ve bebek G Serisi olarak adlandırılan GLB Serisi’nin üretileceği sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Diğer yandan Mercedes, yeni nesil A Serisi Sedan modelinin ön gösterimi olan konsept halini Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Bu modelin BMW 2 Serisi’ne rakip olarak üretildiği düşünülüyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu