Haberler

Michelin Pilot Sport 4 Suv… SUV’lara Özel Lastik

Michelin, araçlarının potansiyelini sonuna kadar kullanmak isteyen ve sürüş keyfini arttırmayı hedefleyen sürücüler için Michelin Pilot Sport 4 SUV adlı lastiği tasarladı.

Michelin, yeni lastiğini tasarlarken performans denince akla gelen en titiz otomobil üreticileri ile iş birliği yaparak geliştirilmiş teknolojileri kullandı ve motor sporlarından elde ettiği tecrübelerden yararlandı.

Michelin, SUV segmentine özel olarak geliştirdiği Pilot Sport 4 SUV lastik serisini 89. Cenevre Otomobil Fuarı’nda gözler önüne serdi.

Michelin Latitude Sport 3 modelinin yerini alacak olan Yeni Michelin Pilot Sport 4 SUV lastiği, 4X4, kompakt, medium, premium ve güçlü bir büyüme trendindeki sport serisi olmak üzere tüm SUV modellerinde kullanılabiliyor. Güvenlik ve uzun ömürlülüğü garanti eden Yeni Michelin Pilot Sport 4 SUV lastiği, kontrol ve stabilitede de ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor. Yeni Michelin Pilot Sport 4 SUV lastiğinin geliştirilmesinde Michelin Grubu’nun güçlü inovasyon kapasitelerinden ve Michelin Pilot Sport serisinin son teknolojilerinden yararlanıldığı kaydedildi. Michelin, yeni Pilot Sport 4 SUV lastiği sayesinde premium ve sportif SUV’lar için yüksek performans lastiklerine yönelik algıyı değiştirmekte de kararlı.

Michelin Pilot Sport 4 SUV lastiği ile kuru ve ıslak yollarda, güvenli koşullarda olağan üstü bir konfor ve sportif SUV araçlarının verebileceği sürüş keyfi sunuluyor. Michelin Pilot Sport 4 SUV lastikleri, ayrıca rakiplerine göre daha uzun ömürlü. Michelin, yeni lastiğinin performansını son Formula E lastiklerine dayanarak gerçekleştirilen inovasyonların yanı sıra, motor sporu lastiği teknolojilerini kullanarak oluşturdu.

Yeni Michelin Pilot Sport 4 SUV lastikleri, dış kısmı kuru koşullar, iç kısmı ıslak koşullar için olacak şekilde çift kauçuk bileşenli sırt desenine sahip. Bu sayede rakiplerinden çok daha iyi bir yol tutuşu sağlayan lastiklerin sırt üzerindeki ana kanalları daha dayanıklı bir sırt yapısı oluşturacak ve yanal yol tutuşunu geliştirecek şekilde tasarlanmış durumda.

Yeni Michelin Pilot Sport 4 SUV lastiklerinin sırtı, sürüş hassasiyetini optimize etmek üzere aramit ve naylondan oluşan hibrit takviyeli kuşak olarak karşımıza çıkan “Dynamic Response” teknolojisiyle donatıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı