MiniYeni Araba Modelleri

MINI’nin Elektrikli Modeli Cooper SE Ortaya Çıktı

MINI Electric, lityum-iyon bataryaları ile tam şarjda 235 ila 270 km arasında bir menzil alabiliyor. Model, pillerinin yüzde 80’ini 50 kW’lık hızlı şarjıyla 32.6 kWh kapasiteli 35 dakika gibi kısa bir sürede dolduruyor. Motor 84 beygir gücüyle dikkat çekiyor.

MINI Electric 0-60 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede gerçekleştiriyor. 0-100 km/s arasını 7.3 saniyede alıyor. Elektronik olarak sınırlandırılan 150 km/s’lik son hıza ulaşabiliyor. Şehir içi ulaşım konforuna en iyi şekilde hizmet edecek şekilde geliştirilen elektromobilite oldukça başarılı bir rol üstleniyor.

Cooper SE’de 4 farklı sürüş modu bulunuyor. Mid, Green, Green+ ve Sport. Modlar arasında Green+ klima, koltuk ısıtma gibi fonksiyonlarının sınırlandığı gösterge panelinin sağında dokunmatik tuş takımı bulunuyor.

Cooper SE’de koltukların yatırıldığında bagaj hacmi 731 litreye çıkıyor. Standartta 211 litrelik bagaj hacmi bulunuyor. Bataryaların da etkisiyle SE modeli, Cooper S 3 Kapı’ya kıyasla sadece 145 kg daha ağır olacak.

Mını electric

Mını electric

Mını electric

Mını electric

Mını electric

Cooper SE’de Trim S, M, L ve XL donanım paketleri sunulacak. 2019 MINI Cooper SE’nin fiyatları Almanya’da 32 bin 500 €’dan başlayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı