2020 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberlerMitsubishiTeknolojiYeni Araba Modelleri

Mitsubishi, Engelberg ile Farklı bir Çalışma Yapılacak

Mitsubishi Engelberg ile yeni bir platformda farklı bir çalışma içine giriyor. Mitsubishi’nin Renault Nissan ittifakı yaptığını da biliyoruz.

Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda Engelberg Tourer adında yeni bir konsept tanıtan Mitsubishi elektrikli otomobiller üzerindeki hünerlerini göstereceğini ve yeni nesil Outlander SUV’i hakkında ipuçları vereceğini biliyoruz.

Tasarıma dair tahmini yorumlar yapabiliriz. Ön ızgarası DS7 Crossback’in benzeri bir büyüklükte olabilir. Renault Nissan ittifakının ilk meyvesi Engelbeg Outlander yerine konumlandırılabilir.

Konseptin teknik özellikleri açıklanmadı ve aracın detaylı görüntülerini bilmiyoruz. Bu yüzden sadece elimizdeki teaser fotoğrafı bulunuyor.

Mitsubishi’nin 2017 Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıttığı Evolution adlı konsept otomobil Engelberg konseptiyle benzerlik taşıyor.

SUV’un heybetli olmadığını büyük kemerler ve kanat aynası kameralarından söyleyebiliriz. Tavana monte edilmiş spor lambalar aşırı derecede soğuktur ve büyük ön kızak plakası arazi kabiliyeti olan bir araç olacağını söylüyor.

Mitsubishi’nin e-Evolution adlı konsept aracı da Engelberg adlı bu yeni konsepte fazlasıyla benzerlik gösteriyor. Ön ızgara ve ön yüz kısımları çok benzer olan araçların 3 adet elektrik motoru, 4 tekerden çekiş sistemi gibi mekanik özellikleri aynı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu