HaberlerGündemMitsubishi

Mitsubishi L200 2019 Pazar Payında Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Pick-up Oldu

Mitsubishi L200, 2018 yılında %23 pazar payıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen pick up’ı olmuştu. ODD verilerine göre 2019 yılında da pazar payını %27’ye çıkararak lider oldu. Mitsubishi L200’ün en yakın rakibinden %72 daha fazla satış yapan ve Türkiye pazarında son 2 yıldır en çok satılan pick-up unvanına sahip olduğu düşünülürse 2020’de de bu geçen yıl ki liderlik hedeflerini gözettiği kesin.

Otomotiv pazarında yaşanan daralmanın 2019 yılında faiz indirimi ve kampanyaları tetiklediğini vurgulayan Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Levent Akpulat, liderlikten gurur duyduklarını belirterek; “Otomotiv alımlarının yüzde 80’i kredili olarak gerçekleşiyor ve faiz oranlarının bunun üzerinde güçlü bir etkisi var. Bu noktada otomotiv alıcılarına destek olan kampanya kurgularımızı 2019 yılı boyunca sürdürdük. 2020 yılında da tüketicilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. L200, Türkiye’ de bugüne kadar 75.000 adedin üzerinde satılmış başarılı bir model. 2019 yılında da pick-up satışlarında açık ara pazar lideriyiz. Yeni Mitsubishi L200’ün Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz lansmanı sonrası, sağlamlık ve dayanıklılığa ek olarak tasarım çizgilerinin kavuştuğu modern görünüm ile bireysel kullanıcıların pick-up’a artan ilgisini de satış rakamlarımızda görebiliyoruz. 2020 yılını da lider kapatacağımıza inancımız tam.” dedi.

Yeni nesil L200, yeni eklenen “Off Road” modu, “Yokuş İniş Kontrolü” sistemi ve otomobil konforunu aratmayan iç tasarım özellikleriyle en iddialı. Güvenlik donanımları, geliştirilmiş yol ve arazi performansı, tam zamanlı “Super Select 4WD II” dört tekerlekten çekiş sistemi, 4×4 pick-up modeli olarak sınıfında standartları belirliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu