2019 Model Arabalar2020 Model ArabalarHaberlerMitsubishiYeni Araba Modelleri

Mitsubishi Lancer Yeniden Geliyor

Mitsubishi, Renault-Nissan birlikteliğinden sonra SUV sınıfına ağırlık vermiş ve sedan temsilcisi olan Lancer’ı yedek kulübesine almıştı. Yeni gelen haberlere bakılırsa Japon marka bu kararından dönecek.

Mitsubishi, SUV satışlarının artmasıyla yeni bir karar alarak sedan ve hatchback ürün grubunu ortadan kaldırmıştı. Markanın efsane modeli Lancer da bu karardan payını aldı ve geçtiğimiz yıl son kez görücüye çıktı. CBE (Chief Operating Officer) görevindeki Trevor Mann, bu dönüşümde gerçekleşmesi gereken geçiş sürecini atladıklarını itiraf etti.

Mann bir röportajında, “Doğrusunu söylemek gerekirse bir markanın temel modellere her zaman ihtiyacı vardır. Kullanıcılar, yaşam tarzları değiştikçe lüks ya da daha büyük sınıflara geçebilmeli.” açıklamasında bulunarak, Mitsubishi’nin hatalı karar aldığını söyledi. Markanın bu konu hakkında yeni fikirleri olduğunu söyleyen Trevor Mann’a göre Mirage ve Lancer modellerinin geri dönmesi neredeyse kesin.

Geliştirme çalışmaları başlayan yedinci nesil Mitsubishi Mirage, henüz netlik kazanmasa da Renault-Nissan ittifakının geliştirdiği CMF-B platformunu kullanacak. Bu noktada marka Megane’ın kullandığı CMF-C platformunu tercih etmeyecek, ancak bu büyüklükte modüler bir platform oluşturulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu