Haberler

Müşteri Deneyimini En Başarılı Yöneten Marka Peugeot Türkiye

Türkiye’de müşteri memnuniyetini ortaya koyan A.C.E Awards 2019 yarışmasının birincileri belirlendi. Peugeot Türkiye, o yarışma sonunda, “Müşteri Deneyimini En Başarılı Yöneten Marka” oldu.

A.C.E Awards 2019 yarışması sikayetvar.com tarafından düzenlendi. Sitenin kullanıcıları arasında çeşitli anketler gerçekleştirildi ve elde edilen veriler doğrultusunda “Müşteri Deneyim Endeksi” ile “En İyi Müşteri Deneyimi Yaşatan Firmalar” belirlendi. Markaların başarı skoru hesaplanırken, şikayet oranı, memnuniyet oranı, teşekkür oranı ve müşterilerin markada kalma istekleri göz önüne alındı. 21 sektörde müşteri deneyimini en iyi yöneten ulusal ve uluslararası markalar ödüllendirildi.

“Müşteri Deneyimini En Başarılı Yöneten Marka” olan Peugeot Türkiye, 78 puan ile otomotiv sektöründe birincilik ödülünü kucakladı. Peugeot Türkiye ile en yakın rakibi arasında 24 puanlık bir fark olduğu gözlerden kaçmadı.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, müşteri memnuniyetini müşteri sadakatinin temel belirleyicisi olarak gördüklerini kaydetti ve son 3 yıldır aynı ödüle layık görüldüklerini hatırlattı. Anaç, müşteri memnuniyetini tüm çalışmalarının merkezine koyduklarını, şikayetleri etkin ve doğru yönettiklerini, böylelikle marka imajını, müşteri sadakatini, tavsiye etme ve kalite algısını daha üst düzeylere çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. İbrahim Anaç, “Çalışmalarımızın Peugeot Türkiye müşterileri tarafından böylesine anlamlı ödüller ile taçlandırılmasından gurur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu