2020 Model ArabalarNissan

Nissan Ariya’dan Büyük Elektrikli SUV

Nissan, bilindiği üzere geçtiğimiz dönemlerde yüzde yüz elektrikli bir model olan Ariya modelini tanıtmış ve 2021’de satışa sunulacağını aktarmıştı. Bu modelin tanıtılmasıyla birlikte de otomobil severlerin aklına birkaç soru işareti takıldı. Bunlardan en önemlisi ise şüphesiz, Nissan Ariya modelinin neden bu kadar geç çıkacağıydı. Sonuç olarak çağımız teknoloji çağı ve günümüzde elektrikli arabalar bir hayli çoğalmaya başladı. Durum böyleyken Nissan’ın bir elektrikli otomobili bu kadar geç çıkarabilmesi biraz şaşırtıcı oluyor. Lakin, durum sanıldığından daha komplike desek yanlış olmaz. Çünkü, Nissan çıkaracağı otomobili sadece önceden tanıtmak istedi. Yani, bu tanıtımı yaparken de özellikle aracın 2021’de satışa sunulacağını belirtti. Kaldı ki, günümüzde de olsa elektrikli otomobil üretmek bir hayli zor. Bu yüzden Nissan Ariya’nın 2021’de çıkması oldukça normal diyebiliriz. Ariya modelinin tanıtılmasının ardından akla takılan bir diğer soru da; Nissan daha büyük bir elektrikli bir SUV modeli üretecek mi sorusu oldu.

Bu soruya cevap vermek şu an için biraz zor olsa da. Görünen o ki, Nissan; elektrikli büyük bir SUV modelinin üretimi için çalışmalara başlamış bir durumda diyebiliriz. Lakin, tabii ki yeni tasarlanan ve yapılması beklenen bu otomobilin çıkış tarihi şu an için bilinmemekte. Lakin, araştırmacılar bu otomobilin çıkış tarihinin en yakın 2022 sonu olabileceğini öngörmekteler. Durum böyleyken merak edilen en önemli konulardan biri de fiyat listesi olmakta. Nissan’ın 2021’de çıkarması beklenen Ariya modelinin ortalama fiyatı az çok belirlendi. Fakat, yeni çıkarmayı planladığı büyük SUV modelinin ise daha fiyatının ne olacağı belli değil.

Nissan Ariya Fiyatları Nasıl Olacak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Nissan Ariya modelinin az çok fiyatları belli olmuş bir durumda. Fakat, Ariya modelinde ortaya çıkaracakları yeni versiyonların fiyatları hâlâ bilinmemekte. Durum böyleyken bizim verebileceğimiz fiyat sadece standart modelinin fiyatı olacak. Belirlenen fiyatlara göre standart modelinin fiyatı 40.000 dolar civarında olacak. Türkiye fiyatı tam olarak kesinleşmese de şu an ki kur ve vergiler üzerinden bir hesaplama yaparsak: Nissan Ariya Türkiye fiyatıyla ortalama 700.000 TL olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu