HaberlerNissan

Nissan Yelken Takımı Denizde

Göcek önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Rixos Sailing Cup 2017, 10-13 Ekim tarihlerinde Rixos Premium Göcek’te gerçekleştirildi. Bu yıl ikincisi yapılan ve “Dostluk Kazansın” sloganıyla hayata geçirilen yarışmada Nissan Yelken Takımı da yer aldı.

Nissan’ın aynı zamanda destekçilerden biri olduğu Rixos Sailing Cup 2017’de 22 tekne ve 150 sporcu kıyasıya mücadele etti.

Nissan, Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV modeli Yeni Qashqai’nin lansmanını geçtiğimiz günlerde Göcek’te gerçekleştirdi. Nissan ekibi, deyim yerindeyse lansman sonrasında ayaklarının tozuyla Rixos Sailing Cup 2017’ye katıldı. Yılın ilk aylarında takım çalışması olarak doğan bu fikir, ilk defa bir yarış takımına dönüştü. Türkiye Yelken Federasyonu ve Göcek Yelken Kulübü’nün birlikte organize ettiği yarışta bu sene 5 ayrı parkurda yelken açıldı. Nissan Yelken Takımı, ilk kez katıldığı yarışmada IRC sınıfında mücadele verdi ve kendi sınıfında 5. oldu.

Ödül töreninde konuşan Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, Yeni Nissan Qashqai lansmanının hemen ardından başlayan Rixos Sailing Cup’a katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Rüzgar ile denizin birleştiği noktada takım ruhunu hayata geçirdiklerini ve başarılı bir mücadele ortaya koyduklarını ifade eden Özkök, böylesine başarılı bir etkinliğe katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını söyledi. Nissan Türkiye Genel Müdürü iddialı konuştu, önümüzdeki yıllarda daha üst sıralarda yer almak üzere çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Nissan, heyecan uyandıran etkinliklerde yer alarak marka yatırımlarını sürdürüyor. Nissan, uUEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluğunu da 3 yıl daha uzatma kararı almıştı. Hem Türkiye’de hem global ölçekte başarılı çalışmalarını sürdüren Nissan, bu çalışmalar neticesinde Interbrand sıralamasında son 2 yılda on sıra birden yükselerek 39. sıraya ulaştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu