HaberlerNissan

Nissan’dan İngiltere Kararı

Nissan, İngiltere’nin Brexit sürecini yakından takip ediyor. Çıkacak sonuca göre Nissan’ın önemli bir karar alabileceği düşünülüyor.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkma süreci olan ”Brexit”i Güney Koreli otomobil üreticisi Nissan dikkatle takip ediyor. Nitekim Nissan, Birleşik Krallık’taki üretimini Brexit’ten dolayı farklı yerlere alabileceğini açıkladı. Bu durumun gerçekleşmesi sonucunda ise Nissan’ın İngiltere’de yaklaşık 7000 kişi işşiz kalabilecek.

Ekonomi Bakanlığının ‘Ekonomi Blog’unda yayınlanan habere göre, şu anda İngiltere’nin Sunderland şehrinde en önemli modellerinden 2’sinin üretimini sürdüren Nissan Brexit’in sonuçlarına bağlı olarak yeni yatırımlarını ve fabrikanın geleceği konusunda önemli kararlar düşünüyor.

Nissan şirket yetkilisi basına yaptığı açıklamada, satışlarını devam ettirebilmek ve firmanın Avrupa ile olan ticaret hacmini koruyabilmek adına, düşük şirket vergisi, Avrupa ülkelerinden gelen araç parçalarının gümrüksüz alım-satımı ve otomotiv sektörüne özel karşılıklı anlaşmaların devlet yönetimi tarafından gündeme alınmasının gerekli olduğunu ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu