BlogHaberler

En Sevilen Opel Araba Modelleri

Opel araba ve otomobil markası, uzun süredir Türkiye piyasasında var olan güçlü markalardan biridir. Uzun yıllardır çeşitli otomobil modellerini sürücüler ile buluşturan Opel, birçok araç sever tarafından tercih edilmektedir.

Alman otomobil üreticisi olan ve uzun süredir otomobil üretimi yapan Opel markasının birbirinden farklı tasarımlara ve özelliklere sahip birçok araba modelini satın alabilmek mümkündür.

Kalite, tasarım, performans ve uygun fiyatın bir araya geldiği Opel arabalar ile trafikte de sıklıkla karşılaşabilmek mümkündür. Peki Opel markasının tarihi nedir? Opel hangi ülkenin? En ucuz Opel araba hangisi? En sevilen Opel araba modelleri başta olmak üzere tüm bu soruların cevaplarına ve daha fazlasına ulaşmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Opel Araba Tarihi

Opel Automobile GmbH açılımına sahip olan ancak dünyanın her yerinde kısaca Opel olarak bilinen ve adlandırılan bu marka köklü bir tarihe sahiptir. Günümüzde hemen hemen her gün birçok otomobil modeliyle karşılaştığımız Opel markası ilk olarak 1862 yılında Adam Opel tarafından bir dikiş makinesi üreticisi olarak kurulmuştur.

Ancak daha sonrasında şirket tarih 1886 yıllarına tekabül ederken bisiklet üretimine başladı. Seri olarak bisiklet üreten ve bununla başarıya ulaşan Adam Opel’in bu markası ilk olarak 1889 yılında otomobil üretti. Ancak daha sonrasında General Motors 1929 yılında şirketin büyük bir hissesini aldı. Ardından da marka büyük adımlar atarak tüm dünyaya adını duyurmayı başardı.

Bununla birlikte Opel araba markası 2017 yılına kadar General Motors bünyesinde devam etti. Ancak şirket 2017 yılında General Motors bünyesinden ayrılarak Group PSA bünyesine geçti. Son olarak da 2021 yılında Stellenatis ortaklığına girmiştir.

En son 2017 yılında yapılan sayımlar doğrultusunda Opel markasının yaklaşık 37.000 çalışanı yani personeli bulunmaktadır. Ayrıca Opel markası Afrika, Asya, Avrupa ve Güney Amerika olmak üzere birçok kıtada yer alan ülkelerin otomobil piyasalarına girmeyi başarmıştır.

Opel Hangi Ülkenin Markası?

Opel araba markası Rüsselsheim, Hessen Almanya’da kurulmuştur. Marka kurulduğu günden itibaren aynı merkeze sahiptir ve herhangi bir merkez değişikliğine gitmemiştir. Alman otomobil üreticilerinden olan Opel’in farklı ülkelerde de birçok merkezi bulunmaktadır.

En Sevilen Opel Arabalar Hangisi?

Opel markası 1889 yılından itibaren ürettiği çok sayıda otomobil modeliyle birçok ülkenin piyasasında yer almayı başarmıştır. Bu ülkelerden biri de Türkiye’dir. Türkiye otomobil piyasasında en ünlü araba markalarından biri olan Opel’in günümüzde hala kullanılan sıfır ve ikinci el birçok arabası vardır. Opel araba modelleri içerisinde Türkiye’de tutulan birçok seçenek de yer almaktadır. İşte en sevilen Opel arabalar

  • Opel Vectra

Opel araba modelleri içerisinde en fazla satılan otomobillerden biri olan Vectra, 1988 yılından 2009 yılına kadar üretilmiştir. Bu araba modeli 3 farklı nesil olacak şekilde Opel markası tarafından satışa çıkarılmıştır. Sedan kasa tipi, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla Opel Vectra Türkiye’de en çok tutulan modellerden biridir. 1.4, 1.6 ve 1.8 motor seçenekleri Vectra’da yer almaktadır.

  • Opel Astra

Opel Astra geçmişten günümüze en fazla üretilen Opel araba modellerinden biridir. Hem Türkiye’de hem de dünyanın birçok ülkesinde piyasanın lider seçeneklerinden biri olan Astra günümüzde hala üretilmektedir. 90’lı yıllardan itibaren üretimi başlayan ve günümüzde hala üretilen bu araba farklı kasa, tasarım ve motor seçenekleriyle satışa sunulmaktadır.

  • Opel Corsa

Opel denilince akla gelen ilk modellerden biri olan Opel Corsa uzun süredir bu markanın en çok satılan arabaları arasında yer alır. B segmenti araçlar içerisinde yer alan Corsa ilk olarak 1982 yılında üretilmiş ve 1993 yılında satışa sunulmuştur. Bu modelin son üretimi ise 2021 yılında yapılmıştır. Otomatik, manuel ve farklı motor seçenekleri de Corsa’da yer almaktadır.

  • Opel Mokka

Opel’in SUV kasalarından biri olan Mokka özellikle son yıllarda piyasa damgasını vurdu. 5 kapılı olan bu araba farklı motor seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Özellikle şık tasarımı, iç konforu ve yüksek performansı sebebiyle Mokka ülkemizde de sıklıkla tercih edilmektedir.

  • Opel İnsignia

Opel araba modelleri arasında en iddialı olan İnsignia, şık tasarımı ve üst düzey teknolojisiyle tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Fiyatıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başaran bu model 2009 yılında Opel Vectra yerine üretilmeye başlanmıştır. Ayrıca Opel İnsignia üretimi günümüzde hala devam etmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu