HaberlerOpel

Opel’in SUV Planında Değişim Yapıldı

Opel, markanın amiral gemisi niteliği taşıyacak yeni bir SUV üretme planına sahipti. Bu planda ise değişikliğe gidildi. İşte sebebi…

Opel, bir süre önce markanın amiral gemisi niteliği taşıyacak bir SUV modeli üretme planını duyurmuştu. Ancak bu PSA Grubu’nun Opel’i satın almasından evvel yapılan bir planlamaydı.

Bilindiği üzere PSA Grubu yakın zamanda Opel markasını satın almıştı. Haliyle yeni sahiplikler yeni planlar ve stratejileri ana şirket hedefleri doğrultusunda değişime götürebiliyor. Nitekim yakın zamanda markayı satın alan PSA Grubu, Opel’in kendisinden önce yaptığı SUV planlamasını ve daha birçok projeyi durdurma kararı aldı.

Yeni SUV Modelin Geleceği Belirsiz

Opel’in satın almadan önce planladığı büyük crossover modelin geleceği böylelikle belirsiz bir hale geldi ve yakın zamanda bu modelin üretime geçmesi hiçbir şekilde beklenmiyor.

Bu modelin geleceğinin belirsiz olmasının altında yatan sebebin ise Opel ve Vauxhall tarafından 100 gün içinde hazırlanarak PSA’ya sunulacak iş planı ile örtüşmediğinin anlaşılması olarak gösteriliyor. anlaşıldı.

Üretimi daha önce planlanan söz konusu modelin 2020 yılında Almanya’nın Russelsheim fabrikasında üretilmesi bekleniyordu. Bunun dışında bu yeni modelin Opel Crossland X, Mokka X, Grandland X üçlüsünün üzerinde konumlandırılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyordu.

Önceden İki Farklı Senaryodan Bahsediliyordu

Daha evvelden konu ile ilgili çıkan haberlerde iki farklı senaryo söz konusuydu. Bunlardan bir tanesi, yeni nesil Insignia’nın başlangıç olarak öne çıkarılması, ikinci senaryo ise önceki nesilden daha da büyük olacak yeni Peugeot 5008 modeli ile EMP2 platformunun paylaşılmasıydı.

DİĞER OPEL HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu