Haberler

Petlas’tan Çevreci Lastik

Petlas, yüzde 100 yerli Ar-Ge gücüyle yepyeni çevreci bir lastik geliştirdi. “ProGreen PT525” lastikler, düşük dönme direnci değeriyle yakıt tasarrufu sağlıyor ve karbon salınımını düşürüyor.

Petlas, 200 milyon dolarlık dev yatırım planlarıyla Türk sanayiine ve sektöre önce olmayı sürdürüyor. Kapasite arttırımı, teknoloji ve hammadde arttırımı alanlarını kapsayan bu dev yatırım, aynı zamanda Ar-Ge çalışmalarına da hız verdi. Bu çalışmalar sonucunda Petlas, ProGreen PT525 adlı çevre dostu lastiği hayata geçirdi. Lastiğin özel sırt karşımı, doğaya dost; daha kısa sürede eriyip yok oluyor, aynı zamanda dönme direncini azaltıyor. ProGreen PT525, optimize edilmiş desen tasarımı ve üstün teknolojili bileşenleriyle yakıt tasarrufu ve karbon salınımını azaltma önceliğiyle üretildi. Güvenlik ve performanstan ödün vermeyen ProGreen PT525, aynı zamanda üstün yol tutuş ve viraj performansı da sunuyor.

Petlas’ın ProGreen lastikleri düşük yuvarlanma direncine sahip. Lastik bu özelliğiyle akaryakıt tasarrufunun yanı sıra taşıtların karbondioksit salınımlarında azalma sağlanmasına da olumlu katkı sunuyor. Lastiklerin yanakları üzerinde yer alan P-ECO işareti de enerji verimliği ve yakıt tasarrufuyla çevreye duyarlılığa vurgu yapıyor.

Düşük yuvarlanma direnci, az aşınma performansı ve yol tutuş seviyeleri, Petlas ProGreen lastiklerine uzun ömürlü kullanım avantajı sağlıyor.

Maksimum sürüş güvenliği ve konforu sunan Petlas ProGreen lastikleri, yakıt tüketiminde sağladığı tasarrufla havaya daha az karbon salınmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda lastik kullanım ömrü açısından tasarruf da sağlıyor.

Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem, lastiklerin geliştirilmesinden üretilmesine kadar geçen her aşamada dünya standartlarına duyarlı üretim anlayışıyla faaliyet gösterdiklerini söyledi. Ertem, yüzde 100 Türk ürünü Petlas ProGreen PT525’in, Petlas teknolojisi, yerli mühendislik bilgisi ve iş gücü emeğiyle üretildiğini kaydetti ve bu lastiklerin Petlas markasının Ar-Ge gücü kadar, doğaya, dünyaya ve topluma duyarlılığını da yansıttığını vurguladı.

Yahya Ertem, Petlas tarafından geliştirilen FST silika teknolojisinin uygulandığı sırt bloğu ve profil tasarımına sahip ProGreen PT525’in, düşük yuvarlanma direnci, mükemmel yol tutuş ve yakıt tasarrufunu bir arada sağladığını aktardı.

Araçların hareket esnasında karşı koymak durumunda kaldığı dirençlerden birinin yuvarlanma direnci olduğunu hatırlatan genel müdür Ertem, ProGreen

PT525’in yakıt tüketimini azaltabilmesinin, özel sırt karışımı sayesinde dönerken meydana gelen yuvarlanma direncini ve bundan doğan ısıyı azaltmasıyla gerçekleştiğini söyledi. Ayrıca enerji tasarrufu için özel olarak tasarlanan iç ve dış blok ile kanal yapısının da viraj alırken lastiklerde optimum bükülme sağladığını ifade eden Yahya Ertem, böylece tekerleklerin dönmesinin neden olduğu ekstra güç kaybının ortadan kaldırıldığını kaydetti; tüm bu faktörlerin yakıt ve karbon salınımı tasarrufunun yanında sürüş güvenliği ve konfora olumlu etki yaptığını vurguladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu